Denník N

Jana Kirschner odohrala za jeden deň štyri koncerty na štyroch miestach

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Speváčka predstavila svoj nový dvojalbum vo veľkom štýle.

Bola to veľká jazda a nielen na jej pomery. „Čistý rokenrol,“ hovorí nám Jana Kirschner počas svojho nabitého utorka stráveného v Bratislave. Po dvoch dekádach na scéne práve vydala prvý koncertný album a keďže od nahrávky Krajina rovina (2009) robia s partnerom Eddiem Stevensom nekompromisnú autorskú hudbu, novinka Živá je rovno dvojalbumom.

Namiesto klasickej tlačovej konferencie alebo koncertného krstu sa rozhodla predstaviť ho originálnejšie. Vytvoriť udalosť, na ktorú sa bude spomínať. Za jediný deň odohrala štyri vystúpenia v štyroch úplne rôznych priestoroch – v kaviarni, v tržnici, v kníhkupectve aj v nočnom klube. Všade sme ju sprevádzali.

10.00 Dobre&Dobré

„Vy ste si naozaj dali pauzu, aby mohol byť vnútri koncert?“ pýtam sa muža postávajúceho vedľa malého bagra na ulici pred kaviarňou. „Robíme elektrinu, ale polhodinku pokojne počkám, aj cédečko som zobral pre dcéru, aha,“ ukazuje spokojne darček ozdobený čerstvým podpisom.

Momentka z Nedbalovej ulice v centre Bratislavy je len prvou z nezvyčajných vecí sprevádzajúcich jej špeciálny deň. V malej kaviarni Dobre&Dobré sa už takmer nedá pohnúť, úplne ju zaplnilo typické dopoludňajšie publikum. Novinári, študenti, párik dôchodcov a mamičky s deťmi, ktoré sa na konci fotia so speváčkou. Vonku to skôr pripomína výjav z nejakého filmu než bežný pracovný deň. Na rozkopanej ulici odparkované kočíky medzi nimi stolík vynesený na improvizovanú autogramiádu, okolo ktorého zastavujú autá s povolením vstupu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie