Denník N

Plyn by to vyriešil, Okamura, vyžeň ich, písali ľudia pod tablo prvákov z českých Teplíc

Na fotografiu detí z teplickej školy reagovali ľudia otvoreným rasizmom. Teplický denník na to zareagoval sľubom, že sa "pokúsi spoločnosť lepšie informovať, aby rasizmus blízky niektorým ľuďom nemal šancu sa ďalej šíriť pre neznalosti". Foto - hatefree.cz
Na fotografiu detí z teplickej školy reagovali ľudia otvoreným rasizmom. Teplický denník na to zareagoval sľubom, že sa „pokúsi spoločnosť lepšie informovať, aby rasizmus blízky niektorým ľuďom nemal šancu sa ďalej šíriť pre neznalosti“. Foto – hatefree.cz

Fotografia detí zo základnej školy v Tepliciach, kde prevažujú rómske, vietnamské a arabské deti, vyvolala vlnu otvorenej nenávisti a rasizmu.

„Trieda plná teroristov,“ aj to napísali ľudia na sociálnych sietiach o deťoch, čo v septembri nastúpili do prvej triedy.

České regionálne noviny v týchto týždňoch zverejňujú na svojich stránkach v rámci projektu Moje prvé školské tablo skupinové fotky prvákov. Urobil tak aj Teplický denník.

Fotografia detí zo základnej školy v teplickej časti Proseticiach vyvolala veľký rozruch a nenávisť na internete. Medzi žiakmi v tejto triede totiž prevažujú rómske, vietnamské a arabské deti.

Reakcie šokovali

Niektoré reakcie na túto skutočnosť boli extrémne negatívne, rasistické a šokovali riaditeľku školy Marcelu Prokůpkovú. Tá potvrdila, že okrem príspevkov na sociálnych sieťach, sa nenávistné komentáre objavujú aj v mailoch, čo dostáva škola, či jednotliví učitelia.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie