Denník N

Newsfilter: Sulík a Poliačik sa krásne rozviedli, Progresívne Slovensko vyzvalo SaS na súboj

Foto - TASR
Foto – TASR

1. Poliačik odišiel veľmi civilizovane. 2. Robert Fico mlčí, deň piaty a posledný. 3. Znova idú po Matovičovi + krátke správy, citát a status dňa, nový Shooty, odkaz Martina M. Šimečku, zaujímavé články.

Udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj

1. Poliačik odišiel veľmi civilizovane

Martin Poliačik odišiel z SaS. Schyľovalo sa k tomu dlho, definitívne sme to vedeli už v stredu, ale až vo štvrtok došlo k oficiálnemu oznámeniu vzájomnej nekompatibilnosti s predsedom strany. Stalo sa tak na tlačovke, ktorú vymyslel Richard Sulík a výsledok bol mimoriadne civilizovaný, čo bol zjavne jeho cieľ.

Medzi oboma politikmi pritom existujú obrovské názorové rozdiely. Keďže ľudia sa tu už na smrť pohádali aj pre drobnosti, je príjemné vidieť celkom opačný prístup, pri ktorom si znesvárené strany navzájom vymieňajú komplimenty, ďakujú za spoluprácu a želajú veľa šťastia v budúcnosti.

Keby niekomu so slabším pozorovacím talentom napadla otázka, tak prečo sa vôbec rozchádzajú, nech sa páči hlavné dôvody:

Poliačik:

– Budúcnosť vidím len v silnej a zjednotenej Európe.

– Alternatívou k súčasnej vlády má byť aj jasne proeurópska sila.

Sulík:

– Videl som, ako Poliačik niekedy trpí a niektoré jeho názory boli pre mňa nepochopiteľné.

– Obom bude po odchode lepšie.

– Nie sme socialistická a ľavicová strana, pre mňa liberalizmus v EÚ je totožný so socializmom (dôrazne sa však ohradil voči nálepke euroskeptik).

Čo sa bude diať:

  • Poliačik už

    Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie