Denník N

Fico v rozhlase: Normálne fungujem a pracujem, chýba mi Dzurinda a možno aj Mikloš

Foto – TASR
Foto – TASR

Premiér povedal, že trend nezávislých poslancov je nebezpečný, ale ešte nebezpečnejšie sú vraj médiá.

Po týždni mlčania o výsledku župných volieb si Robert Fico urobil mediálny víkend. V sobotu diskutoval naživo v rozhlase a v nedeľu  v TA3. Premiér v RTVS odmietol, že ho nebolo týždeň vidno, lebo mal depresiu a nevedel sa spamätať z výsledku volieb, keď Smer stratil štyroch županov a asi tretinu poslancov.

„Ako keby ste ma nepoznali. To sú číre výmysly médií, aby za každú cenu kopali,“ povedal premiér v Sobotných dialógoch. „To už je tak trápne, keď si prečítam, že som sa skryl, že som nervózny. V pondelok ráno bola koaličná rada, v utorok som mal konkrétne povinnosti, v stredu som šesť hodín riadil vládu, vo štvrtok som mal celý deň povinnosti, v piatok som mal povinnosti. Všetci rozprávali, ako keby som niekde bol. Normálne fungujem a pracujem,“ povedal Fico, ktorý v utorok neprišiel ani na zasadanie vedenia strany. Čo bolo dôležitejšie, nikto z úradu vlády neprezradil.

Foto – TASR

Pred štyrmi rokmi pritom Fico komentoval župné voľby ešte v noci a povedal vtedy, že vie, že sa patrí poďakovať voličom. „Urobil som to o štyri dni neskôr, jednoducho som si chcel tú atmosféru navnímať, vôbec som sa nezmýlil v reakciách, ktoré sa objavili,“ tvrdil premiér.

Fico hovorí, že ani on, ani Smer nie sú fackovací panáci a Smer je podľa neho najúspešnejší politický projekt. Opakoval úspešné čísla s poslancami a priznal aj to, čo už v piatok na tlačovej besede, že chcel viac.

Premiér odmietol komentovať výrok podpredsedu Smeru a ministra kultúry Mareka Maďariča ešte z nedele, ktorý povedal, že „ak v Smere nechceme v tomto trende pokračovať, musíme urobiť výrazné zmeny na viacerých úrovniach strany, a to politické, programové aj personálne“.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Župné voľby 2017

Teraz najčítanejšie