Denník N

Fico po víkende odkazuje, že chce v strane pokoj. Skončia možno Zmajkovičová a Kubánek

Robert Fico a Marek Maďarič. Foto N – Tomáš Benedikovič
Robert Fico a Marek Maďarič. Foto N – Tomáš Benedikovič

Premiér a predseda Smeru cez víkend odkázal cez médiá svojim podriadeným, čo si myslí, že by nemali robiť.

Premiér okomentoval voľby cez víkend trikrát: v piatok na tlačovej besede, v sobotu v rozhlase a v nedeľu na TA3. Straníkom Smeru a verejnosti poslal niekoľko základných odkazov.

Nie je to úspech, ale tvárme sa ako víťazi

Čo sa týka poslancov, voľby sme vyhrali. To tvrdí Robert Fico a spolu s Robertom Kaliňákom prezentovali graf Denníka N, ktorý v jednotlivých krajoch rozlúštil, čí je ktorý zvolený poslanec. Prezentovali ho aj s pôvodnou chybou – poslancov Smeru nie je 88, ale 89. Iné grafy, ktoré ukazujú, že Fico stratil tretinu poslancov, štyroch županov a koalícia prehrala s opozíciou na počet hlasov, už Fico neprezentoval.

„Ako môže byť fiasko pre stranu, ak získa najviac poslancov? Samozrejme, že by som chcel viac,“ povedal Fico, podľa ktorého debakel utrpeli jednotlivé opozičné strany.

Som v pohode

Fico sa týždeň po voľbách skrýval, hoci doteraz mal vo zvyku vždy aspoň poďakovať voličom. Nebola za tým vraj depresia ani neschopnosť zvládnuť prehru so cťou. „Urobil som to o štyri dni neskôr, jednoducho som si chcel tú atmosféru navnímať,“ tvrdil Fico.

Snažil sa presvedčiť, že to, že neprišiel ani na zasadnutie vedenia strany, bol úmysel, hoci všetci ostatní členovia vedenia ho čakali. Aj na rokovanie vlády šiel Fico bočným vchodom, hoci zvykne chodiť hlavným po schodoch.

„To už je tak trápne, keď si prečítam, že som sa skryl, že som nervózny. V pondelok ráno bola koaličná rada, v utorok som mal konkrétne povinnosti, v stredu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Župné voľby 2017

Teraz najčítanejšie