Denník N

Už aj Smer navrhuje, aby firmy v inzerátoch zverejňovali povinne základné platy

Ilustračné foto – Fotolia
Ilustračné foto – Fotolia

Všetko nasvedčuje tomu, že v každom pracovnom inzeráte sa bude musieť uvádzať aj základná zložka mzdy, teda hrubá mzda bez rôznych príplatkov.

Ešte v máji Smer nepodporil návrh opozičných poslancov Miroslava Beblavého a Jozefa Mihála, ktorí navrhli, aby firmy povinne zverejňovali v inzerátoch aj platovú ponuku.

Len pred pár dňami prišiel Smer síce s podobným, teraz už s vlastným návrhom. V parlamente ho predložil poslanec Smeru Ján Podmanický spolu s kolegami Martinom Glváčom a Ľubomírom Petrákom. Navrhli, aby zamestnávatelia zverejňovali v pracovných ponukách aj sumu základnej zložky mzdy.

Beblavý, ktorý na návrh Smeru upozornil, hovorí, že Podmanický dokázal „niečo takmer neslýchané“, keď sa mu podarilo presvedčiť Glváča a Petráka, aby návrh predložili spolu s ním. Pripomína, že Glváč ešte v máji hlasoval proti povinnému zverejňovaniu platov v inzerátoch.

Dva návrhy

Minister práce Ján Richter pred letom pripustil, že situácia na trhu práce ich núti zamýšľať sa aj nad aktivitami, ktoré zvýšia transparentnosť v mzdách. „Mne je tá aktivita celkom sympatická,“ povedal Richter o povinnej platovej ponuke v inzerátoch.

Ministerstvo práce aj teraz hovorí, že transparentnosť môže pomôcť nielen uchádzačom o nové ponuky, ale aj ostatným zamestnancom pôsobiacim na rovnakých či podobných pozíciách už dnes.

Navrhuje, aby nové pravidlá pre pracovné inzeráty platili od mája 2018.

Smer do novely Zákonníka práce, ktorá je v parlamente a rieši napríklad príplatky za prácu nadčas či cez víkendy, vsunul aj pravidlá pre povinné platy v pracovných ponukách. „Zamestnávateľ pri uzatvorení pracovnej zmluvy nesmie so zamestnancom dohodnúť základnú zložku mzdy v nižšej sume, ako je suma základnej zložky mzdy, ktorú zverejnil v ponuke zamestnania podľa osobitného predpisu,“ píše sa v návrhu.

Cez zákonník chce novelizovať aj zákon o službách v zamestnanosti, do ktorého sa má doplniť, že zamestnávateľ je pri zverejňovaní ponuky zamestnania povinný uvádzať sumu základnej zložky mzdy.

Beblavý s Mihálom vo svojom návrhu hovorili o tom, že ponuka práce obsahuje údaj o mzdových podmienkach alebo odmene, ktoré po výbere zamestnanca nesmú byť dohodnuté v jeho neprospech.

Rozdiel je aj v navrhovaných pokutách. „Smer hovorí o maximálnej pokute až 33-tisíc eur, čo je bič na podnikateľov,“ hovorí Beblavý. Vysvetľuje, že oni navrhovali násobne nižšiu pokutu (do 360 eur), ktorú by firma, ktorá by nezverejnila platovú ponuku, nedostala hneď, ale až pri druhom pochybení.

Inšpirácia z Rakúska

Beblavý sa pri svojom návrhu nechal inšpirovať ideou Milana Kuruca, ktorý predsedá občianskemu združeniu Pracujúca chudoba. Kuruc ho na stretnutí upozornil, že napríklad v Rakúsku sa v inzerátoch uvádzajú platy. Funguje to tam od roku 2011.

Kuruc hovorí, že pred pár mesiacmi oslovil v tejto súvislosti aj Branislava Ondruša. „Bol som za ním, lebo som ho chcel presvedčiť, aby podporili Beblavého návrh na zverejňovanie miezd v inzerátoch.“ Hovorí, že Ondruša nápad nadchol, ale hovoril, že zamestnávateľov dobre pozná a že treba premyslieť, ako to naformulovať do zákona.

„Stále nie som si istý, ktorý návrh je lepší. Smer sa snaží podchytiť to, aby sa nestávalo, že vám niekto v pracovnom inzeráte uvedie, že vás zamestná za 900 eur v hrubom, vy prídete na pohovor a zistíte, že základný tarifný plat je vlastne 700 eur, ale potom máte rôzne príplatky. Miro Beblavý zase tvrdí, že takto bude vynútiteľná len základná časť mzdy a nie všetky mzdové podmienky,“ vysvetľuje Kuruc.

Prečo Smer nepodporil Beblavého návrh? Tvrdia, že jednak preto, že potrebujú pre návrh získať aj podporu sociálnych partnerov, najmä zamestnávateľov. Argumentujú aj „legislatívnym hľadiskom“, zjednodušene, že takýto návrh sa nemôže riešiť len cez Zákonník práce.

Teraz najčítanejšie