Denník N

Hlina si ideové spory s pravicou nechá až po voľbách, SaS by nešla so Smerom, ani keby bol vo vláde Kotleba

SaS, KDH a OĽaNO tvrdia, že chcú spolupracovať naďalej, no predvolebnému spájaniu je otvorený zatiaľ iba Igor Matovič. V debate Denníka N iba SaS vyhlásila, že by za žiadnych okolností nevládla so Smerom.

Spolupráca je jediná možnosť, ako poraziť Smer v komunálnych aj parlamentných voľbách, tvrdia opozičné strany SaS, OĽaNO a KDH po úspechu v župných voľbách. Zatiaľ je však nereálne, že by sa pravicové strany pred parlamentnými voľbami dohodli na spoločnej koalícii s jednotnou kandidátkou.

Igor Matovič hovorí, že v OĽaNO sú otvorení aj užšej spolupráci, no nečaká, že sa SaS a KDH pridajú.

„Vidím to bledo,“ hovorí Hlina o spájaní KDH s OĽaNO. Strana, ktorá má štyroch členov, nie je podľa neho dobrá z pohľadu parlamentnej demokracie. Lídri opozičných strán v debate Denníka N hovorili aj o tom, či dokážu spolupracovať.

Galko nevie, či by Sulík priešiel do debaty s Hlinom

Za SaS prišiel podpredseda Ľubomír Galko, jeho šéf Richard Sulík má povinnosti v Štrasburgu. Galko nevedel povedať, či by do debaty Sulík prišiel, keby mal čas. Sulík sa s Hlinom nerozpráva pre výrok, že má slovník neonacistu v Drážďanoch, a dohodu o spolupráci v župných voľbách podpisovali cez kuriérov.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie