Denník N

Hokejový zločin, píšu. NHL tvrdo potrestala Čecha Gudasa za ďalší zákerný zákrok

Hokejista, ktorého vzorom bol Scott Stevens, sa v minulosti dopustil viacerých nebezpečných zákrokov. Za seknutie do krku mu NHL udelila zatiaľ najprísnejší trest.

Český hokejový obranca Radko Gudas z Filadelfie je v NHL známy zákrokmi na hrane fair-play. Svojím posledným faulom si však vyrobil dosiaľ najväčší malér.

V zápase proti Winnipegu v skrumáži hokejkou sekol kľačiaceho protihráča Mathieua Perreaulta do krku. Gudas bol najskôr vylúčený na dve minúty, rozhodcovia však po pozretí videa zmenili názor a Čechovi udelili trest do konca zápasu.

Perreault pri nebezpečnom zákroku nebol zranený, no tvrdil, že to nebola náhoda. „Na trestnej lavici sa ospravedlnil, ale ak si to pozriete zo záznamu, vyzerá to tak, že to urobil úmyselne,“ povedal podľa sportsnet.ca zámorským novinárom.

NHL následne Gudasa osobne pozvala na disciplinárne konanie, no Čech sa vzdal práva na osobné vypočutie a k zákroku sa vyjadril iba telefonicky. Výsledkom konania je zastavenie činnosti na desať zápasov a pokuta 408-tisíc dolárov.

Nebezpečný hráč

Oddelenie hráčskej bezpečnosti, ktorého šéfom je bývalý bitkár George Parros, v disciplinárnom konaní riešilo najmä otázku, či Gudas pri zákroku iba stratil balans, alebo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie