Denník N

Študenti z protikorupčného pochodu sa k Ficovi nevedia dostať, nepozvali ich ani na seminár o korupcii

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Akademický senát Univerzity Komenského nominoval na protikorupčný seminár, ktorý vybavil premiér, svojho člena. Na organizátorov pochodu si nespomenuli.

Osemnásti študenti z osemnástich vysokých škôl sa minulý týždeň zúčastnili na dvojdňovom protikorupčnom seminári v Laxemburgu pri Viedni. Školenie im dohodol premiér Robert Fico (Smer) a program s nimi ukončil v sobotu obedom na úrade vlády. Na ten prišiel aj minister vnútra Robert Kaliňák, ktorého sa opozícia už niekoľkokrát snažila odvolať pre podozrenia z korupcie pri nevyšetrovaní aktivít podnikateľa Ladislava Bašternáka.

Svojho reprezentanta mala na obede a seminári aj Univerzita Komenského – študenta právnickej fakulty Daniela Ziga. Na univerzite študujú aj dvaja spoluorganizátori Veľkého protikorupčného pochodu Tomáš Popovič a Róbert Martin Hudec. Tí s ďalšími študentmi už dlhšie žiadajú Fica o stretnutie, premiér ich odmieta. Možnosť ísť na seminár alebo s Ficom a Kaliňákom na obed ani jeden z týchto študentov nedostal.

Popovič hovorí, že na seminár sa nedalo prihlásiť a nebolo vyhlásené žiadne výberové konanie.

Škola: Vybrali sme aktívneho študenta

„Neviem posúdiť, prečo ma nevybrali, ale súdiac aj z predošlých skúseností predpokladám, že sa na vláde vyhýbajú priamemu kontaktu s ľuďmi, ktorí organizujú alebo organizovali protikorupčné pochody, ale aj iné aktivity, v ktorých smeruje verejná kritika aj na stranu Smer a jej predstaviteľov,“ myslí si študent práva.

Róbert Martin Hudec a Tomáš Popovič. Foto N – Tomáš Benedikovič

Na seminár aj na stretnutie s Ficom by išiel rád; hovorí, že boju proti korupcii už s kamarátmi venovali veľa času. „Verejnosť prejavila záujem a súhlas s akútnou potrebou riešenia korupcie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Protikorupčný pochod

Teraz najčítanejšie