Denník N

Kotleba sa ukrýva pred Lunterom, na záver nezákonne tendroval a lacno predával majetok

Marian Kotleba a víťaz Ján Lunter. Foto N – Tomáš Benedikovič
Marian Kotleba a víťaz Ján Lunter. Foto N – Tomáš Benedikovič

Kotlebovo vedenie Banskobystrického kraja rozpredalo starý majetok správy ciest a drží sa v úrade do posledného momentu. Úrad pre verejné obstarávanie našiel porušenie zákona pri oprave ciest.

Župan Marian Kotleba nekomunikuje osobne so svojím nástupcom Jánom Lunterom. Zvolený predseda kraja sa zatiaľ dostal len k rozhovoru so sekretariátom. Opakovane sa pokúšal hovoriť s Kotlebom, ale buď nemal čas, alebo v úrade nebol.

Ján Lunter, zvolený župan Banskobystrického kraja, nenastúpil ešte ani do funkcie a už rieši problémy, ktoré mu zanechal alebo pripravuje Marian Kotleba. Prvý rieši Úrad pre verejné obstarávanie a druhý posudzujú právnici.

Ján Lunter sa márne pokúša dohodnúť s Marianom Kotlebom na odovzdaní funkcie župana. Podľa zákona sa má tak stať do 30 dní po voľbách, teda do začiatku decembra.

Kotleba raz nemá čas, potom ešte nie je alebo už nie je v úrade. Lunter tvrdí, že najnádejnejší bol odkaz zo sekretariátu, že sa mu ozvú. Ale nezatelefonovali. Jediné, čo sa dozvedel, bolo to, že župan ešte nevie, nakedy zvolá zastupiteľstvo. Podľa neoficiálnych informácií uvažuje údajne o zasadnutí v Rimavskej Sobote.

„Ochota súčasného župana odovzdať úrad nie je. Niekoľkokrát sme mu telefonovali, posledný raz dnes, a vyzývali sme ho, aby určil dátum a miesto, kde sa bude konať ustanovujúce zastupiteľstvo, na ktorom chceme prevziať štandardne úrad,“ vyhlásil Lunter.

Budúci župan vyzval Kotlebu, aby sa správal štandardne a viac sa venoval odovzdaniu úradu, ako upravovaniu zmlúv, pokračovaniu vo výberových konaniach a v predaji majetku.

Kotlebovci hľadali opravu ciest nezákonne, hrozí pokuta

Kotlebovci majú opäť na papieri, že porušili zákon

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kotleba - kniha od autora tohto textu

Viac info

Kotleba

Župné voľby 2017

Teraz najčítanejšie