Denník N

Beblavý si všimol, že Fico má v hlave malého Sulíka, a preto naňho s radosťou útočí

Smer systematicky buduje namiesto silného chudobný štát a časť opozície na to doteraz reaguje cez klišé o potrebe malého štátu.

Okrem podnikov, ktoré prirodzene nemilujú vládne príkazy, kritizovali nové príplatky za noc, víkendy a sviatky viditeľnejšie zatiaľ len ľudia z pripravovanej Beblavého strany. Ficovi opakovane vyčítajú, že sa k ľuďom vo verejnej správe správa, ako by boli menejcenní. Beblavý a kol. akoby zatiaľ jediní pochopili, že Fico je rokmi perfektne natrénovaný na kritiku sprava, ale na domácom ľavicovom ihrisku je na útok konkurencie nepripravený a zo dňa na deň to ani nevie zmeniť.

Ukážme si to na príklade toho, čo Smer nazýva „štvrtý sociálny balíček”. Má ísť o zákonom diktované radikálne dvíhanie príplatkov za neštandardný pracovný čas všetkým pracujúcim vo všetkých profesiách, vo všetkých krajoch, vo všetkých pracovných zaradeniach – okrem ľudí, ktorí robia pre štát a samosprávy.

Výsledok bude, že napríklad najmenší plat zdravotnej sestry vo verejnej nemocnici bude za prácu cez víkend tesne pod štyrmi eurami, kým v súkromnej nemocnici to bude takmer osem eur na hodinu.

Beblavý sa pýta, či ľudia pracujúci vo verejnej sfére sú iní, či oni nemajú svoje rodiny

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie