Takto sa uteká z KĽDR na slobodu. Na vojaka vystrelili na hranici 40-krát

Vojaka trafilo päť guliek, no prežije. Aby ho presvedčili, že je v Južnej Kórei, pustili mu televíziu, ktorá sa mu páčila.

Severokórejský režim je presiaknutý klamstvami. Jedným z najabsurdnejších je, že ľudia z neho neutekajú. A tí utečenci, čo po svete opisujú otrasné pomery v komunistickej diktatúre, boli vylákaní, oklamaní alebo zvedení.

Príbeh severokórejského vojaka, ktorého meno zatiaľ oficiálne nepublikovali, hoci podľa miestnej tlače ide o 24-ročného muža s priezviskom Oh, ale ukazuje, že odhodlanie utekať z KĽDR je obrovské a ľudia sú na úteku za slobodou ochotní riskovať život.

Rovnako ako to, že severokórejský režim sa ich snaží zastaviť aj za cenu porušenia dohody o prímerí a narušenia demilitarizovanej zóny oddeľujúcej dve Kórey.

Zverejnili video

Veliteľstvo OSN, ktoré dohliada na dodržiavanie podmienok prímeria na Kórejskom polostrove, zverejnilo v stredu  video incidentu, ktoré podľa neho jasne dosvedčuje, že severokórejskí vojaci snažiaci sa zastaviť zbeha, narušili demilitarizovanú zónu. Strieľali v nej, aj na ňu fyzicky vstúpili.

Na videu sa dá vidieť vojenské auto alebo džíp, ktorý prešiel vo veľkej rýchlosti okolo budovy

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Severná Kórea

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |