Dankovo vzplanutie v Moskve nie je jednorazové, SNS to ťahá k Rusku

Miernejší postoj k Putinovmu Rusku nemusí byť len jednorazovým nadšením Andreja Danka z návštevy Moskvy. V jeho strane hovoria aj o zmiernení sankcií EÚ voči Moskve.

Andrej Danko v ruskej dume. Foto – Facebook Andreja Danka

V ére Slotovej Slovenskej národnej strany by nadšenie z Moskvy neprekvapilo, no v prípade SNS Andreja Danka už áno. Len pred mesiacom sa v spoločnom vyhlásení s prezidentom a premiérom prihlásil Danko k euroatlantickej orientácii Slovenska. Už tri týždne potom ale vystúpil nečakane s prejavom v ruskej Štátnej dume. A proruské nálady sa v SNS držia aj po návšteve Moskvy.

SNS ďalej propaguje správu o jeho vystúpení na Facebooku. Keď bol v Moskve, Dankovi ľudia chrlili jeden status za druhým a zverejnili desiatky fotografií. Pokračovali aj po návšteve a platia za statusy o návšteve, statusy o tom sa zobrazujú ako propagované.

Pripomeňme, že predseda parlamentu členskej krajiny EÚ a NATO rečnil v Moskve na pozvanie šéfa dumy Volodina a ten je na zozname politikov, na ktorých Európska únia uvalila sankcie. Po rusky sa Danko prihovoril Putinovi verným poslancom, ktorí odhlasovali aj pripojenie Krymu k Rusku, o obsahu prejavu nič vopred nevedel šéf diplomacie Miroslav Lajčák.

SNS hrá na slovanskú vzájomnosť

Predseda SNS návštevu i vystúpenie v dume obhajuje. „Keď ste počúvali pozorne môj prejav, povedal som, že 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |