Denník N

Dankovo vzplanutie v Moskve nie je jednorazové, SNS to ťahá k Rusku

Andrej Danko v ruskej dume. Foto – FB Andreja Danka
Andrej Danko v ruskej dume. Foto – FB Andreja Danka

Miernejší postoj k Putinovmu Rusku nemusí byť len jednorazovým nadšením Andreja Danka z návštevy Moskvy. V jeho strane hovoria aj o zmiernení sankcií EÚ voči Moskve.

V ére Slotovej Slovenskej národnej strany by nadšenie z Moskvy neprekvapilo, no v prípade SNS Andreja Danka už áno. Len pred mesiacom sa v spoločnom vyhlásení s prezidentom a premiérom prihlásil Danko k euroatlantickej orientácii Slovenska. Už tri týždne potom ale vystúpil nečakane s prejavom v ruskej Štátnej dume. A proruské nálady sa v SNS držia aj po návšteve Moskvy.

SNS ďalej propaguje správu o jeho vystúpení na Facebooku. Keď bol v Moskve, Dankovi ľudia chrlili jeden status za druhým a zverejnili desiatky fotografií. Pokračovali aj po návšteve a platia za statusy o návšteve, statusy o tom sa zobrazujú ako propagované.

Pripomeňme, že predseda parlamentu členskej krajiny EÚ a NATO rečnil v Moskve na pozvanie šéfa dumy Volodina a ten je na zozname politikov, na ktorých Európska únia uvalila sankcie. Po rusky sa Danko prihovoril Putinovi verným poslancom, ktorí odhlasovali aj pripojenie Krymu k Rusku, o obsahu prejavu nič vopred nevedel šéf diplomacie Miroslav Lajčák.

SNS hrá na slovanskú vzájomnosť

Predseda SNS návštevu i vystúpenie v dume obhajuje. „Keď ste počúvali pozorne môj prejav, povedal som, že 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie