Denník N

Blatné je hotové, kolóny na D1 ešte len prídu, keď začnú dvíhať diaľnicu

Takto bude vyzerať Blatné. Zdroj: vizualizácia NDS
Takto bude vyzerať Blatné. Zdroj: vizualizácia NDS

Aktualizované – 11:50. Najväčšie problémy na diaľnici motoristov čakajú v čase, keď sa začne rozširovať D1 na osempruh pri vstupe do Bratislavy, myslí si analytik.

Aktualizované o 14:50 Kolóny pri Blatnom majú postupne ustúpiť. Sľubuje to Národná diaľničná spoločnosť (NDS) s tým, že vo štvrtok o 10.00 h začína spúšťať novú križovatku do prevádzky. Dopravné obmedzenie v úseku by malo zmiznúť.

„Presmerovanie dopravy a sprejazdnenie križovatky Blatné bude prebiehať po etapách s obmedzeniami,“ upozorňuje NDS na webe.

K dispozícii budú dva jazdné pruhy, okrem noci zo štvrtka na piatok. Vtedy bude na takmer stometrovom úseku na ceste medzi Bratislavou a Trnavou premávka vedená len v jednom jazdnom pruhu.

Plne prejazdná má byť cesta v pondelok.

Takto bude vyzerať križovatka Blatné:

Zdroj: NDS

Obnovenie trojpruhu bude citeľné, ale nová križovatka zároveň privedie na D1 novú dopravu, hovorí Ondrej Matej z Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo a bývalý poradca expremiérky Ivety Radičovej pre dopravu.

Čaká sa na rozšírenie D1

„Križovatka bude hotová a v obidvoch smeroch bude (cesta) po nedeli v troj-pruhovom režime, ale stále na 110 km/hod. Bude o jeden pruh navyše, ale bude sa tam aj pripájať doprava,“ povedal Matej.

Citeľné to môže byť na vjazde do Bratislavy, pretože D1 stále čaká na rozšírenie.

Blatné je len prvá zo série stavieb na celom projekte rozšírenia D1. Po Senec má mať štyri pruhy pre každý smer, do Trnavy tri plnohodnotné pruhy namiesto dnešných provizórnych.

Diaľničiari majú v tomto momente rozostavanú len triblavinskú križovatku.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Rozšírenie D1

Teraz najčítanejšie