Newsfilter: Danko v Moskve videl mercedesy, usúdil, že sankcie nefungujú

1. Danko vysvetľoval cestu do Ruska. 2. Dve tretiny Ficovej vyššej minimálnej mzdy skončia znova u Fica. 3. Dopravné zápchy pri Bratislave sa zmiernia, pripravte sa na nové.

Andrej Danko. Foto – TASR/Martin Baumann

Prosím, potvrďte, ak chcete dostávať čerstvý newsfilter na e-mail.

Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj

1. Danko vysvetľoval cestu do Ruska

Zahraničný výbor parlamentu si predvolal Andreja Danka, aby mu vysvetlil svoju cestu do Ruska a najmä prejav v tamojšej dume.

Andrej Danko sľúbil, že príde a vysvetlí a ako preddavok o ňom porozprával spôsobom, ktorý ako keby pochádzal zo statusov jeho poradcu a konšpirátora Lukáša Machalu.

Štvrtková tlačovka predsedu parlamentu bola prehliadkou opakovania ruskej propagandy, hrania sa na záchrancu vesmíru a vyslovených nezmyslov. Šéf SNS sa počas nej tváril začudovane, že jeho misia zostala nepochopená. Otázka je, či svoj údiv iba hrá, alebo je autentický.

Keby Danko v Moskve nerečnil v hlbokom predklone, ale dokázal by diplomaticky dať najavo, že Rusko protiprávne anektovalo Krym a rozpútalo vojnu na Ukrajine, bol by za hrdinu. On namiesto toho blúznil o slovanskej vzájomnosti a chválil Kremeľ za schopnosť viesť konštruktívny dialóg (krajinu, ktorá vedie dialóg s naším susedom s pomocou zbraní).

Nasleduje zopár odkazov Dankovej tlačovky:

„Videl som (v Rusku) štát, v ktorom si podávajú kľučky svetoví politici,“ povedal v jednom momente, aby o chvíľu spočítal, koľkí rečnili v tamojšom parlamente: „Za desať rokov som bol piaty politik, piaty predseda parlamentu.“ On to vníma ako česť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |