Denník N

Newsfilter: Danko v Moskve videl mercedesy, usúdil, že sankcie nefungujú

Andrej Danko. Foto – TASR/Martin Baumann

1. Danko vysvetľoval cestu do Ruska. 2. Dve tretiny Ficovej vyššej minimálnej mzdy skončia znova u Fica. 3. Dopravné zápchy pri Bratislave sa zmiernia, pripravte sa na nové.

Udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj

1. Danko vysvetľoval cestu do Ruska

Zahraničný výbor parlamentu si predvolal Andreja Danka, aby mu vysvetlil svoju cestu do Ruska a najmä prejav v tamojšej dume.

Andrej Danko sľúbil, že príde a vysvetlí a ako preddavok o ňom porozprával spôsobom, ktorý ako keby pochádzal zo statusov jeho poradcu a konšpirátora Lukáša Machalu.

Štvrtková tlačovka predsedu parlamentu bola prehliadkou opakovania ruskej propagandy, hrania sa na záchrancu vesmíru a vyslovených nezmyslov. Šéf SNS sa počas nej tváril začudovane, že jeho misia zostala nepochopená. Otázka je, či svoj údiv iba hrá, alebo je autentický.

Keby Danko v Moskve nerečnil v hlbokom predklone, ale dokázal by diplomaticky dať najavo, že Rusko protiprávne anektovalo Krym a rozpútalo vojnu na Ukrajine, bol by za hrdinu. On namiesto toho blúznil o slovanskej vzájomnosti a chválil Kremeľ za schopnosť viesť konštruktívny dialóg (krajinu, ktorá vedie dialóg s naším susedom s pomocou zbraní).

Nasleduje zopár odkazov Dankovej tlačovky:

„Videl som (v Rusku) štát, v ktorom si podávajú kľučky svetoví politici,“ povedal v jednom momente, aby o chvíľu spočítal, koľkí rečnili v tamojšom parlamente: „Za desať rokov som bol piaty politik, piaty predseda parlamentu.“ On to vníma ako česť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie