Denník N

Prezident Kiska sa stretol s pápežom Františkom (fotogaléria)

Foto - Prezidentská kancelária
Foto – Prezidentská kancelária

Aktualizované 13:40 – Slovenských prezidentov už prijali Ján Pavol II. aj Benedikt XVI. Ivan Gašparovič vlani v apríli pozval Františka na Slovensko. Andrej Kiska je vo Vatikáne ako prezident prvýkrát.

Pápež František dnes v Apoštolskom paláci vo Vatikáne prijal slovenského prezidenta Andreja Kisku.

„Pozdravil som pápeža Františka nielen od všetkých veriacich, ale od všetkých obyvateľov Slovenska, a pozval som ho na návštevu našej krásnej krajiny. Vedel som, že prídem za človekom, ktorý bude počúvať, bude ku mne otvorený, bude mi možno chcieť poradiť a vyjadriť svoj názor. Presne taký bol,“ povedal Kiska.

Kiska s pápežom hovoril aj o arcibiskupovi Bezákovi. Vzhľadom na to, že ide o internú vec katolíckej cirkvi, prezident nebude detailnejšie informovať o obsahu tejto časti rozhovoru.

Diskutovali aj o úlohe cirkvi ako inštitúcii, ktorá by mala prinášať do spoločnosti tie základné hodnoty – odpúšťanie, lásku, slušnosť, porozumenie.

„Hovorili sme aj o otvorenosti cirkvi, o tom, že musí byť prístupná všetkým ľuďom. Spomenuli sme napríklad krsty detí slobodných mamičiek, alebo sme hovorili o svätom prijímaní ľudí, ktorí sú rozvedení. Pápež František zdôrazňoval to, čo často hovorí, že si cirkev musí nájsť cestu ku každému človeku,“ povedal Kiska.

Kiska daroval pápežovi Františkovi unikátnu pozlátenú fotoknihu od Filipa Kuliseva. Obsahuje fotografie Slovenska od Bratislavy až po Spiš z vtáčej perspektívy.

Kniha je originál, neexistuje jej kópia. Je viazaná v bielej koži, v drevenej kazete s venovaním, ktoré je vyšité zlatou niťou.

papez (3) papez (6)papez (10) papez (7) papez (1)

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Slovensko

Teraz najčítanejšie