Denník N

Na národnom štadióne budú miesta, z ktorých nevidieť na ihrisko. Bude to pekné, vraví architekt

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Majiteľ Slovana vybral architekta pre dotovaný štadión po kamarátskej linke. Naplánoval na ňom slepú zónu, kam ľudí nepustia, vraví, že je to bežné aj inde.

O Národnom futbalovom štadióne v Bratislave sa vo veľkom debatovalo vtedy, keď naň štát zriadil opciu za 75 miliónov eur. Ale aj vtedy, keď k štadiónu na webe prikreslili vrtule a urobili z neho vznášadlo.

Teraz si získal pozornosť tým, že bude mať miesta, z ktorých nebude vidno na ihrisko. Upozornila na to TV Markíza.

Lístky do tejto časti futbalovej arény sa predávať nebudú, nie sú ani zarátané v kapacite štadióna. Tá je 22 500 sedadiel.

„Tie miesta sú od začiatku takto vymyslené, to nie je ani chyba projektu, ani nič podobné,“ povedal architekt štadióna Karol Kállay.

Naznačuje, že inému usporiadaniu arény bránia vysunuté VIP zóny. Tých je v jednom rade 20, sú dve pod sebou, teda spolu 40.

„To nie sú miesta duchov, mohol som tam dať logá, nemusel som tie miesta zaplniť. Jednoducho, povedali sme si, že opticky bude krajšie, keď to zaplníme stoličkami, ktoré sa nebudú predávať,“ povedal Kállay o miestach, z ktorých nebude vidno.

Kállay: Je to môj projekt

Pri návrhoch podľa neho mysleli na to, že štadión nemá len funkciu štadióna. Sľubuje, že keď bude aréna hotová, národná stavba bude pekná.

„Ja som architekt, je to môj projekt, takto som to vyriešil, a takto je to dobre

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Národný futbalový štadión

Teraz najčítanejšie