Šamorín bude v nedeľu na BBC, také významné bežecké podujatie Slovensko neorganizovalo 20 rokov

To, čo sme v Šamoríne videli, nás ohromilo, vravel šéf hodnotiacej komisie ešte pred rozhodovaním o tom, ktoré mesto zorganizuje ME. Slovenský zástupca napokon v hlasovaní jasne predbehol Dublin.

Zdroj – Twitter/atletismoRFEA

Elitní európski bežci pricestujú cez víkend na Slovensko, aby v nedeľu v Šamoríne pretekali na majstrovstvách Európy v cezpoľnom behu.

Podľa organizátorov ide o najvýznamnejšiu športovú udalosť, ktorá sa tento rok u nás koná. V ére samostatnosti usporiadalo Slovensko významnejšie atletické podujatie len raz, a to v roku 1997, keď sa v Košiciach bežali majstrovstvá sveta v polmaratóne.

Nedeľný program ME sa v Šamoríne v komplexe x-bionic začne o 8.45 a vyvrcholí popoludní krátko pred treťou, keď je na programe beh pre verejnosť. Diváci majú vstup voľný.

Priamy prenos vysiela RTVS od 9.45 na Dvojke, podujatie odvysielajú aj viaceré popredné európske televízie vrátane BBC.

Program ME v cezpoľnom behu v Šamoríne. Zdroj: samorin2017

To, čo sme videli v Šamoríne, nás ohromilo

O európsky šampionát v roku 2017 sa zaujímal aj Dublin, v hlasovaní členov rady Európskej atletiky však jasne zvíťazil slovenský kandidát.

„To, čo sme v Šamoríne videli, nás ohromilo. Komplex pre celú škálu športov je naozaj unikátny s vynikajúcou infraštruktúrou,“ vravel pre denník Šport ešte pred hlasovaním v roku 2015 Pierre Weiss, šéf hodnotiacej komisie Európskej atletiky (EA).

„Trať je situovaná na klasickej dostihovej dráhe, bude ju ešte potrebné prispôsobiť pre bežecký kros. Zázemie pre preteky je však perfektné, všetko je na dosah. V podstate je toto miesto už teraz pripravené na majstrovstvá Európy, ba možno aj svetový šampionát,“ dodal Weiss.

Už teraz je isté, že v poradí 24. európsky šampionát bude rekordný, keďže v Šamoríne by malo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |