Polícia zmarila atentát na britskú premiérku Theresu Mayovú

Riaditeľ britskej tajnej služby MI5 informoval o zmarení deviatich teroristických útokov za uplynulý rok. Jedným z nich bol aj pokus o zavraždenie britskej premiérky Theresy Mayovej.

Britská premiérka Theresa Mayová pred svojím úradom na Downing Street 10. Tam na ňu chceli podľa MI5 zaútočiť. Foto – TASR/AP

Na utorňajšom stretnutí britskej vlády šéf britskej tajnej služby MI5 Andrew Parker hovoril o zmarení deviatich teroristických útokov na Britských ostrovoch za posledný rok.

Už predtým Parker zdôrazňoval skutočnosť, že ohrozenie islamským terorizmom je vyššie ako kedykoľvek predtým, a dokonca zdôraznil dramatické zvýšenie ohrozenia. MI5 podľa neho v súčasnosti vyšetruje 500 prípadov spojených s terorizmom, do ktorých je zapletených približne 3-tisíc ľudí.

Dvaja obvinení z pokusu o atentát na Mayovú

Medzi deviatimi prekazenými teroristickými útokmi bol aj pokus o atentát na britskú premiérku Theresu Mayovú. Túto informáciu priniesla ako prvá britská televízia Skynews. Niekoľkotýždňové vyšetrovanie, do ktorého boli okrem polície z West Midlands zapojení aj Scotland Yard a agenti tajnej služby MI5, sa skončilo minulotýždňovým zatknutím dvoch mužov.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |