Denník N

Opozícia pripúšťa prezidentské voľby bez Kisku, Nicholsonová by sa ku kandidatúre postavila čelom

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Matovič už má tri mená, o ktorých sa chce baviť. Nová županka Erika Jurinová (OĽaNO) povedala, že predpoklady má aj Veronika Remišová.

Podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) by zvažovala svoju kandidatúru na prezidentku, ak by sa o znovuzvolenie neuchádzal súčasný prezident Andrej Kiska a zhodli by sa na nej viaceré opozičné strany.

Povedala to počas debaty Denníka N, ktorú moderovala reportérka Monika Tódová. Nicholsonová sa na diskusii stretla s Erikou Jurinovou z OĽaNO a so Zuzanou Čaputovou z Progresívneho Slovenska.

„Ak by nekandidoval pán Kiska, ktorý postavil latku vysoko a pre každého ho bude ťažké nahradiť, a ja by som bola oslovená opozičnými stranami, postavila by som sa k tomu čelom. Nie je to vec, ktorá sa odmieta,“ odpovedala Ďuriš Nicholsonová na otázku, či by si vedela predstaviť svoju kandidatúru na prezidentku.

„Viem si predstaviť, že by sa mohla o post prezidenta uchádzať aj žena,“ doplnila Ďuriš Nicholsonová s tým, že úspechom bola už kandidatúra Ivety Radičovej v roku 2009 a Slovensko sa odvtedy posunulo.

Debata Denníka N s opozičnými političkami. Foto N – Tomáš Benedikovič

Nová žilinská županka Erika Jurinová (OĽaNO) povedala, že o prezidentských voľbách zatiaľ nerozmýšľala. Na otázku, či by z hnutia mohla kandidovať Veronika Remišová, odpovedala, že predpoklady má. „Napadlo mi to dávnejšie, ale s nikým som sa o to nedelila. Čo sa týka Veroniky, je to šikovná, inteligentná žena s analytickým myslením.“

Opozičné političky sa zhodli na tom, že opozícia by mala postupovať jednotne, a chválili, ako sa funkcie ujal Andrej Kiska. „Aj ja mám informácie, že sa o post už nebude uchádzať, je mi to veľmi ľúto a dúfam, že zmení názor,“ povedala Ďuriš Nicholsonová.

Hlavná dilema: Bude Kiska kandidovať?

Z prostredia Prezidentského paláca čoraz častejšie presakujú informácie, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Prezidentské voľby 2019

Teraz najčítanejšie