Denník N

Newsfilter: Klamať, klamať a klamať sa SNS pri transportéroch zatiaľ vypláca

Hlavné postavy ministerstva obrany: minister obrany a člen SNS Peter Gajdoš (vpravo) a šéf služobného úradu a Dankov kamarát Ján Hoľko. Foto N – Tomáš Benedikovič
Hlavné postavy ministerstva obrany: minister obrany a člen SNS Peter Gajdoš (vpravo) a šéf služobného úradu a Dankov kamarát Ján Hoľko. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. SNS klamala aj o nemeckej ponuke. 2. Fico imituje plány pre školstvo. 3. Prelom v kauze Euro-Building + všetko dôležité z víkendu.

Udalosti víkendu vybral a komentoval Konštantín Čikovský

1. SNS pri transportéroch klamala aj o nemeckej ponuke

K viacerým preukázaným klamstvám politikov SNS o objednávke transportérov typu 8×8 pribudlo tento týždeň ďalšie. Vedenie ministerstva obrany nehovorilo pravdu, keď tvrdilo, že ponuku na spoluprácu pri výrobe transportéra dostalo Slovensko len od fínskej Patrie. V skutočnosti to urobili aj výrobcovia nemeckého transportéra Boxer. Tí podobne ako Fíni ponúkali slovenským firmám také významné subdodávky, že by to pomohlo nielen slovenskému zbrojnému priemyslu, ale aj našej schopnosti si transportéry sami opravovať.

Prečo SNS Nemcov nechcela. Obchod s Nemcami mal navyše prebehnúť cez medzivládnu organizáciu OCCAR, ktorá prudko znižuje možnosti, že sa budú v kontrakte vyrábať aj peniaze na úplatky. SNS mohlo od dohody s Nemcami odrádzať aj to, že medzi tradičnými priemyselnými partnermi nemeckej zbrojárskej firmy sú na Slovensku iné firmy ako tie, ku ktorým má blízko Slavia Capital.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie