Newsfilter: Klamať, klamať a klamať sa SNS pri transportéroch zatiaľ vypláca

1. SNS klamala aj o nemeckej ponuke. 2. Fico imituje plány pre školstvo. 3. Prelom v kauze Euro-Building + všetko dôležité z víkendu.

Ministrom obrany sa po voľbách 2016 stal Peter Gajdoš (vpravo), kľúčovým mužom je však generálny tajomník služobného úradu Ján Hoľko, ktorý je priamym poverencom Andreja Danka. Foto N – Tomáš Benedikovič

Prosím, potvrďte, ak chcete dostávať čerstvý newsfilter na e-mail.

Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Udalosti víkendu vybral a komentoval Konštantín Čikovský

1. SNS pri transportéroch klamala aj o nemeckej ponuke

K viacerým preukázaným klamstvám politikov SNS o objednávke transportérov typu 8x8 pribudlo tento týždeň ďalšie. Vedenie ministerstva obrany nehovorilo pravdu, keď tvrdilo, že ponuku na spoluprácu pri výrobe transportéra dostalo Slovensko len od fínskej Patrie. V skutočnosti to urobili aj výrobcovia nemeckého transportéra Boxer. Tí podobne ako Fíni ponúkali slovenským firmám také významné subdodávky, že by to pomohlo nielen slovenskému zbrojnému priemyslu, ale aj našej schopnosti si transportéry sami opravovať.

Prečo SNS Nemcov nechcela. Obchod s Nemcami mal navyše prebehnúť cez medzivládnu organizáciu OCCAR, ktorá prudko znižuje možnosti, že sa budú v kontrakte vyrábať aj peniaze na úplatky. SNS mohlo od dohody s Nemcami odrádzať aj to, že medzi tradičnými priemyselnými partnermi nemeckej zbrojárskej firmy sú na Slovensku iné firmy ako tie, ku ktorým má blízko Slavia Capital.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |