Denník N

Španieli dúfajú, že ich Tučko urobí bohatým a Brusel ukáže, ako veľmi chce potrestať Varšavu

Takto vyzerá jedna decima, žreb v tradičnej španielskej vianočnej lotérii.

Šanca, že to bude číslo 00155 je mizivá. Prečo však Španieli vykúpili žreby práve s touto kombináciou? A dostane Varšava trest za ohrozenie justície? Prečítajte si, čo zaujímavé čaká svet tento týždeň.

El Tučko

Hovoria mu Tučko, El Gordo, a Španieli sú kvôli nemu schopní vystáť niekoľkohodinové rady a minúť stovky eur. Každý z nich totiž tak trochu verí, že tento rok by to mohol byť práve on, kto vyhrá v tradičnej vianočnej španielskej lotérii aspoň časť z hlavného jackpotu.

Tento rok predstavuje hlavná cena štyri milióny eur, druhá 1,2 milióna a tretia 500-tisíc, a tak ďalej až po poslednú výhru za 20 eur. 

Záujemcov je veľa, šanca na výhru veľmi malá a pritom to nie je lacný špás. Jeden žrebovací lístok stojí 20 eur. „Bežne sa míňa na žreby aj dvesto eur. Jeden som si kúpila cestou do práce, s priateľom sme si vybrali ďalšie dve čísla, tri som kúpila pre priateľa môjho otca, a ten zase kúpil ďalšie tri mne, no, a ešte jeden som dostala od strýka, takže dúfam, že nebudem tá chudobná, čo pôjde do práce 23. decembra,“ smeje sa novinárka

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Čo čaká svet

Teraz najčítanejšie