Denník N

Ochrana detí po slovensky: štát si nevšimol, že dal dieťa do rúk recidivistovi

Ilustračné foto
Ilustračné foto

Doplnené 15.38: Dieťa „pod ochranou štátu“ je bez akejkoľvek ochrany.

Pred súd sa postavil človek obžalovaný z troch trestných činov súvisiacich s pedofilnou pornografiou a sexuálnym zneužívaním.

Pozoruhodné je, že svoju obeť dostal do rúk priamo od štátu – úspešne si požiadal o náhradnú osobnú starostlivosť o dieťa svojich známych, pretože si nikto nevšimol, že ide o jedenásťkrát trestaného recidivistu.

Ten istý štát sa teraz tvári, že to môže ovplyvniť rovnako málo ako zemetrasenie, lebo pripúšťa len drobulinkú chybičku v práci prokuratúry, ak tak môžeme súdiť podľa závažnosti „trestu“.

V živote daného dieťaťa sa v celom procese hľadania náhradnej výchovy nenašiel nikto, kto by ho chránil, ale to je chyba troch prvkov v systéme, nie prírodná nevyhnutnosť.

Bermudský trojuholník

Predstavme si trojuholník, ktorý má vnútri v sebe dieťa – aj zákonom, aj od prírody najviac chránenú osobu. Jeden vrchol trojuholníka je súd, druhý „sociálka“ (úrad práce, sociálnych vecí a rodiny), tretí prokuratúra. Toto usporiadanie by malo zaručiť, že dovnútra trojuholníka neprenikne zvonka nijaký návrh, ktorý by dieťa poškodil, lebo každý z vrcholov trojuholníka dobre vidí, čo robia ostatné dva.

No v skutočnosti nezaručuje nič, lebo dva najdôležitejšie vrcholy

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie