Denník N

Dvadsiatka už nechce hrať ustráchane ako naposledy. Ukázať sa má silná generácia, aj keď nie kompletná

Martin Fehérváry. Foto N – Peter Kováč
Martin Fehérváry. Foto N – Peter Kováč

Slováci sa na MS o postup pobijú s favoritmi a Dánskom, ktoré má v tíme viac hráčov draftovaných do NHL. Do záverečnej prípravy sa nezmestili bodoví lídri klubov z najlepšej americkej juniorskej súťaže.

Slovenská reprezentácia do 20 rokov vlani síce splnila cieľ a vyhrala zápas s Lotyšskom, no miestami sa veľmi trápila v útoku. Proti Kanade, súperovi, s ktorým začne aj tohtoročný šampionát, vystrelili Slováci na bránu iba šesťkrát.

Tohtoročný výber, ktorý je kombináciou ročníkov 1998 a 1999, sľubuje jednoznačne viac útočnej kreativity a krajšieho hokeja.

„Sám to tak vidím, že tento rok budeme silnejší skôr v ofenzíve než v defenzíve,“ povedal tréner Ernest Bokroš v rozhovore pre oficiálny web slovenského hokejového zväzu.

Jeho slová potvrdzuje aj Martin Fehérváry, ktorý si na MS zahral aj vlani. Podľa talentovaného obrancu sa trápenie v útoku opakovať nebude a Slováci budú hrať smerom dopredu odvážnejšie.

„Osobne si myslím, že určite. V útoku máme veľmi veľa šikovných chalanov a ja len dúfam, že spolu ukážeme, čo dokážeme,“ uviedol pre Denník N.

Zámorskí hráči, ktorí sa nezmestili

V záverečnej nominácii je deväť hráčov zo zámoria, no niektorým sa do záverečnej prípravy pozvánka neušla.

„Nemôžeme, samozrejme, pozvať dvadsaťdva hráčov zo zámoria na majstrovstvá sveta. Veľa hráčov sa určite cíti ukrivdených, že prečo oni neboli pozvaní a ostatní áno,“ povedal Ernest Bokroš v rozhovore pre oficiálny web hokejového zväzu.

„My dnes nemôžeme brať len tých hráčov, ktorí zbierajú body. Tím musíme skladať tak, aby hráč mal jasné miesto vo svojom tíme, ktoré si musí v daných zápasoch zastať,“ pokračoval Bokroš.

Na MS si tak nezahrajú napríklad Patrik Hrehorčák a Miloš Fafrák, ktorí zažiarili na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie