Čo sa stane v roku 2018 (predpovede Denníka N)

Bude Kiska kandidovať za prezidenta? A ako rýchlo bude padať Smer? Zvolia si Česi Zemana? A vráti sa Sagan do zeleného dresu? Tu sú tipy Denníka N.

SLOVENSKO:

1. Kiska už nebude kandidovať

Prezident Andrej Kiska oznámi, že druhýkrát už nebude kandidovať za prezidenta, odôvodní to tým, že chce viac času venovať rodine. Povie to už pred letom 2018, aby dal kandidátom viac času na kampaň. Nikoho z kandidátov priamo nepodporí. Smer pôjde do volieb napokon s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom. Opozícia sa po dlhších sporoch zhodne a jej kandidátkou bude Veronika Remišová.

2. Danko vyvolá ďalšie krízy

Koalícia Smeru, SNS a Mosta-Híd nebude vládou stability a Andrej Danko opäť vyvolá krízu vždy vtedy, keď sa dostane pod tlak. Veľkorysosť Roberta Fica voči týmto výlevom bude oproti roku 2017 menšia. Spory budú silnieť najmä na ministerstve obrany, kde však Smer kšefty SNS napokon nezastaví. Fico do nového roka vyrazí s konfrontačnou politikou voči opozícii a Kiskovi na jednej strane a chválou politiky ministra Richtera na druhej. Po niekoľkých mesiacoch sa presvedčí, že to už na voličov nezaberá, ministrov však meniť nebude. Smer napriek narastajúcemu nepokoju v strane ešte nik neopustí. Béla Bugár občas pohrozí koaličným partnerom položením vlády, parlamentné voľby sa blížia a jeho strana bude čoraz viac Hídom ako Mostom.

3. Aj v mestách a obciach sa Smer prepadne

V komunálnych voľbách na konci roka sa čiastočne zopakuje prepad Smeru zo župných volieb. Niektoré veľké mestá si najsilnejšia strana udrží, no v celkovom vyjadrení utrpí veľké straty. Opozícia nedokáže naplno zopakovať veľké spojenectvo zo župných volieb, budú rásť spory OĽaNO a najmä SaS s KDH a všetci traja sa budú ostrejšie vymedzovať voči novým stranám.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Talianske voľby

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |