Denník N

Agent Bureš príde na Slovensko ako premiér, herci na Zlaté glóbusy v čiernom

Meryl Streepová si minulý rok na Zlatých glóbusoch uťahovala z Trumpa, tento rok môže vyhrať cenu za film The Post o afére Pentagon Papers. Český premiér Andrej Babiš teraz tiež prežíva aféru, ktorej detaily by nechcel vidieť v novinách. Foto – TASR/AP

Slovenský premiér sa stretne s českým, poľský s maďarským a jubilejné 75. Zlaté glóbusy sa nevyhnú #metoo. Čo zaujímavé čaká svet prvý týždeň v novom roku.

„Je dobrou tradíciou, že nový český premiér jazdí na svoju prvú zahraničnú cestu na Slovensko,“ hovorí nový český premiér Andrej Babiš, ktorého vláda ešte stále nezískala dôveru v českom parlamente.

V piatok sa na Slovensku stretne so slovenským premiérom Robertom Ficom.

Ešte predtým si zavolali a vychválili nadštandardné vzťahy na všetkých úrovniach. Fico sa mu na svojom Facebooku „poďakoval za 25 rokov nádherného susedského spolunažívania a vyslovil hlboké presvedčenie, že aj ďalšie vzťahy medzi SR a ČR budú pôžičkami vzájomnej dôvery“.

Rodák z Bratislavy plánuje cestu na Slovensko v čase, keď jeho vláda tají správu Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF) o jeho „Čapím hnízde“. To je tá inštitúcia, ktorej vyšetrovanie stálo miesto slovenského ministra za SNS Petra Plavčana v súvislosti s veľmi pochybnými dotáciami pre slovenskú vedu.

„Človek si hovorí, čo asi v tej správe je, že sú všetky Babišove ženy a Babišovi muži takí vydesení? Dosť pravdepodobne nič, čo by premiéra potešilo. Hlavnou indíciou, že vyšetrovanie OLAF nedopadlo pre premiéra dvakrát dobre,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Andrej Babiš

Čo čaká svet

Teraz najčítanejšie