Hokej na bejzbalovom štadióne sledovalo 41-tisíc divákov, zápas NHL rozhodlo až predĺženie (fotogaléria)

Foto - AP.
Foto – AP.

Víťazný gól padol v 63. minúte.

Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v tradičnej novoročnej klasike zámorskej NHL nad Buffalom Sabres 3:2 po predĺžení.

Ostro sledovaný duel pod holým nebom sa uskutočnil pred vyše 41-tisícovou kulisou na štadióne Citi Field, ktorý je domovským stánkom bejzbalistov New York Mets.

Rangers v úvode nepotrestali vylúčenie Bogosiana, lenže následne sa gólmi Careyho a Grabnera dostali do vedenia.

Posledný tím Východnej konferencie v 56. sekunde prostrednej časti znížil zásluhou presilovkového gólu Reinharta a Buffalu bravúrne vyšiel aj vstup do záverečnej tretiny, keď sa už po 27. sekundách postaral o vyrovnanie Ristolainen. V predĺžení Josefson zbytočným faulom oslabil svoj tím a Miller pohotovou dorážkou rozhodol o víťazstve Rangers.

Ďalší zápas pod holým nebom sa uskutoční 3. marca, sily si zmerajú Toronto a Washington.

NHL Winter Classic – sumár:

BUFFALO SABRES – NEW YORK RANGERS 2:3 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 0:1)

Góly: 21. Reinhart (Ristolainen, Eichel), 41. Ristolainen (O’Reilly, Okposo) – 5. Carey (Fast, Nieves), 9. Grabner (Hayes, Miller), 63. Miller (Shattenkirk, Zuccarello). Brankári: Lehner – Lundqvist, strely na bránku: 32:39, 41.922 divákov.