Denník N

Kiska zatiaľ najtvrdšie voči Smeru: Kaliňák je bezcharakterný a falošný, zneužil proti mne NAKA

Andrej Kiska. Foto N - Tomáš Benedikovič
Andrej Kiska. Foto N – Tomáš Benedikovič

Aktualizované 15.00. Viac členov Smeru potvrdilo, že sa Kaliňák s Kažimírom pochytil pre kauzu daňových únikov prezidentových bývalých firiem, tvrdí hlava štátu.

Prezident Andrej Kiska ešte nebol voči Smeru taký tvrdý ako v rozhovore pre maďarskojazyčný týždenník Vasárnap.

O ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi hovoril ako o falošnom a bezcharakternom človeku, ktorý naňho nastražil viac pascí vrátane kauzy letov do Popradu.

Podľa prezidenta žijeme v mafiánskom štáte a viac predstaviteľov Smeru potvrdilo, že aj minister financií Peter Kažimír vyčítal Kaliňákovi, že chce naňho hodiť všetku špinu v súvislosti s uniknutými informáciami o Kiskových daňových problémoch.

Prezident nešetril ani premiéra Roberta Fica. „Chcel by som veriť aspoň tomu, že to celé neorganizoval on, ale že prenechal špinavú prácu ministrovi vnútra,“ povedal reportérke Vasárnapu Marii Vrabcovej.

Andrej Kiska vymenoval v marci 2016 Roberta Kaliňáka za ministra. Foto – TASR

Značnú časť rozhovoru kritizuje ministra Kaliňáka. „Spolupracovníci mi často vytýkajú, že v ľuďoch hľadám to dobré – a aj keď o niekom stokrát počujem, že je to falošný, bezcharakterný človek,“ rozhovoril sa Kiska po otázke, čo sa vo funkcii naučil.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie