Denník N

Sagan má ambiciózne plány. Chce vyhrať Paríž-Roubaix aj Miláno-San Remo, na MS sa pokúsi o zázrak

Foto N - Peter Kováč.
Foto N – Peter Kováč.

Trojnásobný majster sveta pre taliansky denník La Gazzetta dello Sport prehovoril o plánoch a cieľoch v prvej časti sezóny. V dúhovom drese chce vyhrať čo najviac pretekov, rád by uspel na monumentálnych klasikách. 

Peter Sagan sa už 16. januára po prvý raz od zavŕšenia zlatého hetriku na MS vráti k pretekaniu. Počas zimného obdobia trávil čas s manželkou Katarínou a synom Marlonom. V rozhovore pre taliansky denník La Gazzetta dello Sport prezradil, že je ako každý iný otec, no uistil, že je stále hladný po úspechu.

„Som normálny otec, ktorý sa bojí, keď Marlon plače a ja nerozumiem jeho potrebám. Užívam si hranie sa s ním a jeho smiech. Môj život sa zmenil, veci sú emotívnejšie, ale všetko ostatné je takmer rovnaké,“ povedal jazdec tímu Bora-Hansgrohe.

Trojnásobný majster sveta odštartuje sezónu v Austrálii na pretekoch Tour Down Under, ktoré sa  začínajú už o necelé dva týždne.

Cieľom monumentálne klasiky

Za najväčšie ciele v prvej polovici novej sezóny Sagan označil úspechy na jarných jednorazových pretekoch, ktoré sa v cyklistike radia medzi päť prestížnych monumentálnych klasík.

„Rád by som vyhral Paríž-Roubaix a Miláno-San Remo, ale ak by som vyhral Okolo Flámska, nebude to problém,“ odpovedal pre taliansky denník na otázku, aké sú jeho ciele v jarnej časti sezóny.

Sagan má síce na konte už 101 profesionálnych víťazstiev, no vyhral zatiaľ iba jeden monument – preteky Okolo Flámska v roku 2016. Na klasike Miláno-San Remo skončil už dvakrát druhý, naposledy vlani, keď ho na páske porazil Poliak Michal Kwiatkowski.

Sagan uviedol, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Peter Sagan

Teraz najčítanejšie