Denník N

Pijú „raw“ vodu a myslia si, že chutí lepšie a žijú zdravo. Vedci to popierajú a varujú pred cholerou a týfusom

Foto – Fotolia
Foto – Fotolia

Spôsob čistenia a dezinfekcie vody z vodovodu neovplyvňuje jej zloženie, teda obsah minerálov a ďalších látok. Cieľom procesu je zabezpečiť, aby bola voda zo zdravotnej stránky neškodná.

„Raw“ už nie sú iba koláčiky a torty, ale aj voda.

„Voda z vodovodu je záchodová voda, v ktorej pláva antikoncepcia,“ posťažoval sa pre denník The New York Times Mukhande Singh, zakladateľ spoločnosti Live Water, ktorá predáva 10-litrovú fľašu „raw“ nefiltrovanej a chemicky neupravenej vody za 36,99 dolára.

Singhovi prekáža, že sa do vody z vodovodu dáva fluorid. „Volajte ma konšpiračným teoretikom, ale ide o látku na kontrolu mysle, ktoré nemá žiaden pozitívny vplyv na zdravie ústnej dutiny.“

Toxická látka na kontrolu mysle?

Podľa vyznávačky „raw“ vody, Kalifornčanky Vanessy Kuemmerlovej, je fluorid smrteľná toxická látka.

Konšpirátor Alex Jones, zakladateľ dezinformačného webu Infowars (Infovojna), si myslí, že fluorid sa do vody z vodovodu pridáva zámerne, aby sme boli viac poslušní. Vo vode, ktoré tečie z kohútikov, sa podľa neho vyskytujú aj látky, ktoré z ľudí robia homosexuálov.

Dodajme, že nemáme žiadne dôkazy o tom, že by bol fluorid látkou na kontrolu mysle, ale máme veľa dôkazov, že má pozitívny vplyv na chrup.

Vyznávači „raw“ vody či ako hovoria, „živej“ vody, vravia, že pri úprave vody môže dôjsť k tomu, že sa z nej odstránia prospešné minerály a zabijú „zdraviu prospešné baktérie“.

Nezávislí od vlády

Cody Friesen zo spoločnosti Zero Mass Water na výrobu „raw“

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie