Denník N

Kaliňák útočí na Kisku: Po jeho ceste do Mexika bolo vládne lietadlo povracané

Robert Kaliňák. Foto N – Tomáš Benedikovič
Robert Kaliňák. Foto N – Tomáš Benedikovič

Aktualizované 15.30 h. Minister vnútra prezidentovi na tlačovke odporučil, aby nepracoval s ľuďmi, „ktorí sa správajú ako prasce“. Policajný prezident Gašpar oznámil, že Kiskovu firmu KTAG vyšetruje NAKA.

Minister vnútra Robert Kaliňák na dnešnej policajnej tlačovke k nehodovosti za minulý rok zaútočil na prezidenta Andreja Kisku.

Reagoval na prezidentov rozhovor v maďarskojazyčnom týždenníku Vasárnap, kde Kiska o Kaliňákovi hovoril ako o bezcharakternom a falošnom človeku, ktorý naňho chystal pasce a zneužíval proti nemu svoj úrad a policajnú Národnú kriminálnu agentúru.

Kiska tiež hovoril, že pre daňové kontroly jeho firiem sa údajne pohádali predstavitelia Smeru na predsedníctve strany.

Kaliňák poprel, že by zasahoval do vyšetrovania prezidenta Kisku. „Chlap by nemal takto vyplakávať, je to nedôstojné a pôsobí to smiešne,” vyhlásil minister vnútra s tým, že o prípade na predsedníctve nehovorili. „Pán Kiska nie je súčasťou našich rozhovorov. Nevstávame a nezaspávame s jeho menom na perách,“ povedal.

Minister: Lietadlo vrátili povracané

Minister vnútra zopakoval, že Národná kriminálna agentúra sa vyšetrovaniu daňových problémov v Kiskových bývalých firmách nevenovala a žiadne pasce na prezidenta nechystá. Na prípade pôvodne robila finančná správa, policajný prezident Tibor Gašpar však dnes povedal, že prezidenta vyšetruje už aj NAKA.

„Náš vzťah bol ťažký, veľa vecí som mu odmietol, on to dnes nazýva pascami,“ hovorí. Minister vnútra dodal, že sa zrejme pridá k premiérovi, ktorý prezidentovi poslal faktúru na milión eur za využívanie vládnej letky na cesty do jeho rodného Popradu.

Kiska pre Vasárnap povedal, že predsedovi vlády na list s faktúrou neodpovie. „Na to sa nedá odpovedať. Nemám na to ani dôvod, odložil som to do archívu, lebo takúto urážku si nechcem uctiť tým, že si ju všimnem,“ povedal prezident o faktúre od premiéra.

„Pridám sa asi s ďalšou faktúrou prezidentovi,“ povedal teraz Kaliňák. „Pošlem faktúru prezidentovi za čistenie interiéru lietadla, ktoré sa vrátilo z Mexika celé povracané.“

Minister vnútra následne prezidentovmu štábu odporučil, aby nerobil s ľuďmi, „ktorí sú prasce“.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie