Kuzminová vo Svetovom pohári opäť suverénne vyhrala, pred olympiádou má životnú formu

Foto – AP
Foto – AP

Kuzminová vyhrala o minútu a potvrdila vynikajúcu formu. V predchádzajúcich siedmich štartoch skončila najhoršie štvrtá, dvakrát bola druhá a štyrikrát zvíťazila.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová suverénne vyhrala stíhacie preteky Svetového pohára na 10 km a upevnila si vedenie v celkovom hodnotení seriálu. V cieli mala náskok viac ako minútu.

Druhá skončila Talianka Dorothea Wiererová, tretia finišovala Vita Semerenková z Ukrajiny.

Kuzminová štartovala v nemeckom Oberhofe ako líderka a vedenie si udržala až do cieľa. Prvú streľbu mala bezchybnú, v druhej a tretej sa raz pomýlila a v poslednej bola opäť bezchybná.

Prvýkrát v kariére tak v stíhacích pretekoch obhájila víťazstvo zo šprintu.

Kuzminovej radosť po poslednej streľbe

Hlavnou favoritkou už na štarte

Naša biatlonistka využila výbornú pozíciu, s ktorou štartovala do stíhacích pretekov. Už na štarte mala pred druhou Fínkou Mäkäräinenovou náskok 35,4 s, tretia Veronika Vitková z Česka strácala 40 sekúnd. Kuzminová si vedenie zabezpečila vo štvrtkovom šprinte na 7,5 kilometra, ktorý suverénne vyhrala, aj keď bežala trestné kolo.

„Je to naozaj sľubné. Len si treba udržať pokoj, neplašiť sa a náročnú trať bežecky zvládnuť tak, aby som aj dobre odstrieľala,“ vravela Kuzminová po štvrtkovom šprinte v rozhovore pre RTVS.

Sezóna je rekordná, aj keď je len v polovici

Kuzminová má v aktuálnej sezóne vynikajúcu formu. V predchádzajúcich siedmich štartoch skončila najhoršie štvrtá, dvakrát bola druhá a štyrikrát prvá.

Slovenská biatlonistka zaznamenala 11. triumf v kariére v pretekoch SP a na ZOH, a 26. umiestnenie na stupňoch víťazov.

Aj keď sezóna Svetového pohára nie je ani v polovici, pre slovenskú biatlonistku je už teraz najúspešnejšou v kariére. Kuzminovej doterajším maximom v jednej sezóne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.