Denník N

Newsfilter: Vitajte v roku, v ktorom sa rozhodne o budúcnosti Andreja Kisku

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Začiatok roka bol nezvyčajne drsný. 2. Andrej Danko sa opäť správa ako neriadená strela. 3. Paškova CT kauza sa vzdialila od potrestania, Fico má zas o čom premýšľať + krátke správy, zaujímavé články, citát a status víkendu.

Udalosti víkendu vybral a komentoval Roman Pataj

1. Začiatok roka bol nezvyčajne drsný

Ak po niektorom z výbuchov Andrea Danka nejakým nepredstaviteľným omylom nepadne vláda, hlavnou vnútropolitickou otázkou tohto roka bude, či sa Andrej Kiska rozhodne aj druhýkrát kandidovať za prezidenta. Už pred mesiacmi avizoval, že výsledok oznámi najneskôr v septembri. Súdiac podľa prvých dní nového roka bude okolo prezidentského paláca veľmi živo.

1. Vyznamenania. Kuloáre (a aj náš koncoročný redakčný tip) sa už dlho prikláňajú k tomu, že Kiska opäť kandidovať nebude.

Najnovšie to počas víkendu povedal Béla Bugár. Vyhlásil, že nevie, či by Most-Híd Kisku podporil, ale dal najavo, že to ani nie je dôležité, pretože podľa neho kandidovať nebude.

A naozaj, výber vyznamenaných ľudí Novembra, ktorí boli v roku 1992 proti rozdeleniu Československa, pôsobí dojmom, ako keby Kiska chcel do svojho definitívneho odchodu stihnúť čo najviac podráždiť komunisticko-hejslovácku koalíciu, ktorá skoro vyletela z kože.

Ak súčasný prezident naozaj skončí a bude do konca mandátu pokračovať rovnakým spôsobom, máme sa 1. januára 2019, keď bude naposledy odovzdávať vyznamenania, na čo tešiť.

2. Útok na Kaliňáka. Po vyznamenaniach pripravil Kiska už 3. januára ďalšie zemetrasenie. Aj slovenské publikum sa vtedy dozvedelo, čo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie