Denník N

Kaliňákove faktúry za Kiskove lety: Prezident ich popiera a vnútro ich nevie už tretí deň ukázať

Minister vnútra a jeho letka. Foto N – Tomáš Benedikovič
Minister vnútra a jeho letka. Foto N – Tomáš Benedikovič

Minister vnútra minulý štvrtok hovoril, že Prezidentskému palácu posielali faktúry za lety špeciálom a prestali s tým, keď im ich nikto nepreplácal. Kiskova kancelária tvrdí, že si Kaliňák vymýšľa.

Keď minister vnútra minulý týždeň verejnosti rozprával príhodu o tom, ako prezident Andrej Kiska a jeho sprievod vrátili povracaný vládny špeciál po pracovnej ceste do Mexika, pridal ešte jednu vec.

V súvislosti s letmi vládneho špeciálu do Popradu, kde prezident býva, minister vnútra povedal, že prezidentskej kancelárii za tieto lety vystavovali faktúry, ktoré nikto nepreplácal, a tak s tým nakoniec prestali.

Kaliňák tým chcel podporiť svoju verziu v spore s prezidentom. Kiska tvrdí, že minister mu odporúčal lietať špeciálom čo najviac, aby mali piloti nalietané hodiny. Minister vnútra ich rozhovor interpretuje tak, že hovoril len o pracovných cestách, prezident Kiska zasa vraví, že to Kaliňák myslel všeobecne a neskôr všetko proti prezidentovi zneužil na diskreditáciu.

„Povedal som pánovi prezidentovi, že je dobré, aby na všetky svoje pracovné cesty vládne lietadlá používal,“ vysvetľoval Kaliňák minulý štvrtok.

„Na to nasledovala otázka pána prezidenta, či teda niekedy môže ísť na tom domov. Hovorím, že samozrejme, ale to musí zaplatiť. Aj sa tak stalo. Jednu faktúru zaplatil, ďalšie faktúry

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kiskove lety do Popradu

Teraz najčítanejšie