Denník N

Na tréningu cielene vytvárala Kuzminovej nepokoj: Môže si dovoliť minúť terč a stále sa drží vpredu

Kuzminová počas streľby. Foto - tasr/ap
Kuzminová počas streľby. Foto – tasr/ap

Anastasia Kuzminová má tento rok zatiaľ o sedem percent lepšiu streľbu než vlani. Kľúčové tréningy s ňou absolvovala Natália Prekopová.

Keď sa Anastasia Kuzminová po materskej prestávke vrátila k pretekaniu, zažila ťažkú sezónu. Počas väčšiny roka ju zrádzalo zdravie a jej najlepším výsledkom zostalo šieste miesto z úvodných pretekov v Pokljuke.

V aktuálnej sezóne sa však vo veľkom štýle dostala späť medzi najlepších. Je v životnej forme, vyhrala štyri preteky a vo štvrtok bude v Ruhpoldingu štartovať ako vedúca pretekárka Svetového pohára. Ľudí, ktorí pred sezónou s Kuzminovou pracovali na tréningoch, však jej súčasná forma neprekvapuje.

„Vôbec nie. Keď som videla, ako maká na tréningoch počas celej prípravy, verila som, že bude víťaziť,“ uviedla pre Denník N Kuzminovej tréningová partnerka a bývalá reprezentantka Natália Prekopová. Kuzminová zaznamenala v nemeckom Oberhofe dve suverénne víťazstvá, v stíhačke mala v cieli viac ako minútový náskok.

Podľa Natálie Prekopovej je v súčasnosti bežecky najlepšie pripravenou biatlonistkou. „Myslím si, že áno, je na nej vidno, ako ľahko a v akej pohode behá, môže si dovoliť aj minúť terč a stále sa drží vpredu. Dúfam, že takáto forma jej vydrží čo najdlhšie.“

Zmenila pažbu, zlepšila streľbu

Jedným z kľúčov Kuzminovej tohtoročných úspechov je zlepšená streľba. Slovenská reprezentantka vždy patrila k elitným bežkyniam, no jej šance často prekazil neúspech na strelnici. Tento rok má však zatiaľ streleckú úspešnosť 85,3 percenta, čo je o sedem percent viac než vlani.

Dôležité strelecké tréningy s ňou absolvovala Natália Prekopová, ktorá sa do jej tímu pridala hneď po tom, ako sama skončila s aktívnou kariérou. Kuzminovej podľa nej sadli predsezónne zmeny na zbrani. „Nasťa strieľať vie, nepotrebuje rady odo mňa. Na jar zmenila pažbu a niektoré detaily a

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Anastasia Kuzminová

Teraz najčítanejšie