Denník N

Chcela som prestať s alkoholom, tak som vyskúšala mentálny tréning. Čo sa stalo?

Foto - Flickr.com
Foto – Flickr.com

Americká novinárka píše o tom, ako ju mentálny tréning oslobodil od zlozvyku. Nevie síce, ako dlho vydrží bez alkoholu, je však šťastná, že našla spôsob, ako žiť sama so sebou bez toho, aby neustále hľadala únikovú cestu.

Píše Keri Wigintonová, článok zverejňujeme so súhlasom The Washington Post

Už si presne nespomínam, kedy som začala piť denne. No ako som sa blížila k štyridsiatke, uvedomila som si, že alkohol už nie je iba víkendovým návštevníkom, ale stal sa mojím každodenným spolubývajúcim. Bez toho, aby som si to vôbec všimla.

Nepovažujem sa síce za alkoholičku, no aj tak bolo náročné skoncovať s pitím. Zistenie, že pijem preto, lebo to potrebujem a nie preto, že chcem, mi celkom otvorilo oči.

Som žena a spisovateľka, víno na mňa číha zo všetkých strán. Keď som sa pokúšala ostať 48 hodín bez chľastu, bolo to znepokojivo ťažké. Nešlo však o to, že moji kamaráti ostali sklamaní, keď som s nimi nepila, k tomu, aby som sa uvoľnila, mi nič nepomáhalo lepšie než vodka s ľadom.

„Alkohol sa stáva moderným ženským steroidom,“ vraví Ann Dowsett-Johnstonová, autorka knihy Pitie: Intímny vzťah ženy s alkoholom. „Je to niečo, čo ženám pomáha niesť bremeno v tejto stresujúcej dobe.“

Mozog nemyslí na budúcnosť

Ak pijete pravidelne, začať s abstinenciou na Nový rok môže byť náročnejšie, než nejaké iné predsavzatie. Poďakujte za to svojmu mozgu. Ak chcete nadobro skončiť s pitím,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie