Denník N

Nedeľný predaj chcú obmedziť zákonom, zatvorenie 25 obchodov v nedeľu vítajú

Krok Jednoty Trnava predávať len šesť dní v týždni považujú poslanci OĽaNO aj zástupca Konferencie biskupov Slovenska za krok dobrým smerom.

Obmedzenie či úplné zrušenie nedeľného predaja sa opäť dostanú do parlamentu. Poslanci OĽaNO povedali, že opäť predložia návrh zákona, ktorým by sa obmedzil predaj v siedmy deň týždňa. Plánuje pre tento svoj návrh hľadať podporu.

Takýto návrh sa snažilo OĽaNO presadiť už vlani na jar. Vtedy poslanci rozšírili zákaz predaja v maloobchode počas väčšieho počtu dní štátnych sviatkov, no návrh OĽaNO obmedziť aj nedeľný predaj nenašiel dostatočnú podporu.

Dnes poslanci OĽaNO reagovali na krok spotrebného družstva COOP Jednota Trnava. To sa rozhodlo od 1. januára tohto roka zatvoriť všetkých svojich 25 supermarketov v regióne, ktoré do decembra 2017 v nedeľu predávali.

Trnavská Jednota uviedla niekoľko dôvodov, pre ktoré sa rozhodla takto postupovať, medzi nimi napríklad aj straty počas nedeľného predaja, zvýšené mzdové náklady či problémy s pracovnou silou.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie