Denník N

Stále sme to reštartovali a stále sa to kazilo, vysvetľuje Tomanová, prečo nezverejňovala faktúry

Komisárka Viera Tomanová. Foto – TASR
Komisárka Viera Tomanová. Foto – TASR

Nominantka Smeru tvrdí, že faktúry nezverejňovali pre „technické problémy“. V minulosti za štátne nakúpila dva obrazy za 2600 eur aj Škodu Superb za 28-tisíc.

Od decembra 2015 je Viera Tomanová „komisárkou pre deti“ a v tejto funkcii sa má až do roku 2021 zaujímať o dodržiavanie práv detí na Slovensku. Má kanceláriu s rozlohou 314 štvorcových metrov, podľa výročnej správy z roku 2016 zamestnávala desať ľudí a ich priemerný plat bol 1875 eur v hrubom a dnes už zamestnáva o dvoch ľudí viac. Rozpočet jej úradu je takmer 400-tisíc eur na rok a sama poberá plat vo výške 3300 eur, teda viac ako poslanec Národnej rady.

Ako sa míňajú peniaze daňových poplatníkov na tomto úrade? Keby sa jej na to nespýtal niekto z médií, zrejme by sa to verejnosť tak skoro nedozvedela.

Úrad komisárky pre deti totiž nezverejňoval faktúry, ktoré zo zákona zverejňovať musí. V pondelok 8. januára ráno bolo na webovej stránke úradu len 62 faktúr, tá najnovšia z októbra 2016. Na porovnanie – úrad Komisárky pre osoby so zdravotným postihnutím, ktorý existuje rovnako dlho, mal na svojom webe 217 faktúr a poslednú zverejnil 9. januára 2018.

Stále sme to reštartovali a stále sa to kazilo

„Môžem úprimne povedať, mali sme technický dôvod, ale malo by to byť už v poriadku,“ zareagovala Tomanová v telefóne na otázku, prečo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Komisárka Viera Tomanová

Teraz najčítanejšie