Denník N

Sitkom Susedia: Prečo desať rokov starý humor stále baví státisíce ľudí

Susedia. Foto – TV Markíza

Rovnaké postavy, podobné zápletky, desať rokov staré hlášky od „nem dopadne dobre“ po „prekvapkaný“. Prvé dva diely obnoveného sitkomu Andyho Krausa a Petra Marcina aj tak mali na Markíze obrovskú sledovanosť.

Byt Františka Stromokocúra a jeho ženy Zuzany. Manželská dvojica a ich staronoví susedia, László Komárom a jeho žena Ildikó, si chcú pripiť na Lászlóove narodeniny. László dostane ako darček dvadsaťročnú whisky, za ktorú dal František tristo eur.

Ildikó ju na Františkovo pohoršenie vylieva do umývadla. „László je už desať rokov absentér, toto v žiadnom prípade,“ oznamuje spoločnosti. László sa medzitým borí s ozdobným papierom, do ktorého bola whisky zabalená.

Keďže sa pred chvíľou snažil zalepiť rozbitú urnu, kde bol uložený popol „aňuci“, mamičky Ildikó, všetko sa mu lepí na ruky. Prilepí sa mu nielen papier, ale aj prázdny pohár, do ktorého si susedia po vyliatí whisky do umývadla aj tak nemajú čo naliať.

„Nemáš acetón?“ pýta sa László Františka. „Ty si chceš pripiť acetónom?“ odvetí zaskočený František. „Nem, ale aby som odlepil ruky,“ vysvetlí László a odskočí si do svojho bytu, kde má acetón v kufríku s náradím.

Susedia. Foto – TV Markíza

Keď príde do bytu, nedarí sa mu so zalepenými rukami do kufríka dostať. S namixovaným televíznym smiechom v pozadí ho skúša otvoriť zubami, keď tu na otvorené dvere zaklope mladá správkyňa domu, ktorú hrá herečka Dominika Richterová.

„Môžem o niečo poprosiť?“ spýta sa jej László. „Mám lepkavé ruky a potrebujem otvoriť vercajk.“ Susedka mu vyhovie a keď hľadá v kufríku acetón, čosi z kufríka vypadne na zem. Správkyňa sa zohne, László sa otočí za ňou a prilepia sa mu ruky na jej boky.

V tom prichádza Lászlóva žena Ildikó. „Čo vy tu dvaja robíte?“ spýta sa Ildikó. „Ja som tu to… a ona mi otvárala vercajk,“ kokce zaskočený László.

„Takže my tu nebývame ešte ani jeden deň a tebe už tuto susedka vyberá vercajk?“ pýta sa nahnevaná Ildikó. Keď sa snaží dvojicu odtrhnúť od seba, Lászlóovi na rukách zostane prilepená sukňa mladej susedky a ona s výskotom vybieha z bytu.

Milión divákov

Skečom s vercajkom a acetónom vrcholila prvá epizóda štvrtej série sitkomu Susedia, ktorý sa na obrazovky televízie Markíza vrátil po desiatich rokoch. Televízia ho odvysielala na Nový rok, teda 1. januára, s obrovským úspechom. Diel videlo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie