Denník N

Premiér, ktorého hlas nie je jeho hlasom, vyzýva prezidenta, aby zverejnil účtovníctvo

Voľby v Česku nevyhral Miloš Zeman, ale niekto iný, nový riaditeľ RTVS úraduje a súboj Kaliňák s Ficom proti Kiskovi je čoraz bizarnejší.

  • Bývalý príslušník SIS povedal, že únos Kováčovho syna riadil Ivan Lexa.
  • Trnavský župan Viskupič a žilinská županka Jurinová sa vzdali poslaneckých mandátov. Trenčiansky župan Baška sa mandátu nevzdal, lenže Jurinová si na úrad zase pozvala exorcistu.
  • V Primaciálnom paláci bola slávnostne uvedená kniha Parlamentné prejavy Jozefa M. Rydla, 2006 – 2010.

V Českej republike sa konalo prvé kolo prezidentských volieb. Jeho víťazom sa stal úradujúci prezident Miloš Zeman, ktorý tvrdil, že ho podporuje aj Karel Gott. Karel Gott to vzápätí poprel.

Súperom Miloša Zemana v druhom kole bude Jiří Drahoš. Ten prezidenta vyzval na debatu a Miloš Zeman výzvu prijal, lebo, ako sám povedal, do diskusií sa nikdy nebál ísť. Žiadnej z predvolebných diskusií sa pritom nezúčastnil.

Skutočným víťazom volieb sa však stal bývalý senátor za ANO Jiří Hlavatý, ktorý bol v parlamentných voľbách zvolený za poslanca a o miesto v senáte tak automaticky prišiel. Keď to zistil, argumentoval, že ho na to nikto neupozornil, tiež sa cítil podvedený a považoval to za návrat totality.

Tvrdil, že za poslanca nikdy kandidovať nechcel a už vôbec nepočítal s tým, že ho zvolia. Z neželaného zvolenia obvinil svojich voličov a povedal, že by logicky mali zaplatiť účet za doplnkové voľby na ním uvoľnené miesto v senáte. Nakoniec sa Jiří Hlavatý

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie