Minúta po minúte

Téma:

EÚ vyzvala Albánsko, aby sa nemiešalo do vzťahov medzi Srbskom a Kosovom. Albánsky premiér v nedeľu vyhlásil, že Albánsko a Kosovo možno raz budú mať „ako symbol národnej jednoty“ jedného prezidenta. (čtk)

V Belgicku vznikla strana, ktorá chce zrovnoprávniť zvieratá s ľuďmi. Hnutie DierAnimal presadzuje aj ukončenie intenzívneho poľnohospodárstva. Podobné strany už majú zastúpenie v holandskom a portugalskom parlamente. (tasr)

Vo veku 98 rokov zomrel Miroslav Liškutín, československý pilot, ktorý lietal v britskej RAF počas 2. svetovej vojny. Liškutín žil vo Veľkej Británii. (čt24)

Viktor Orbán dnes znovu kritizoval migračnú politiku EÚ. Prerozdeľovanie migrantov je podľa neho proti záujmom Maďarska. EÚ by sa mala sústrediť na ochranu svojich hraníc, tvrdí maďarský premiér. (čtk)

Poľská katolícka cirkev prišla s plánom, ktorý má obmedziť dostupnosť alkoholu pre mladých ľudí. Biskupi navrhujú, aby bol alkohol dostupný namiesto od 18 až od 21 rokov a predával sa na menej miestach ako v súčasnosti. (čtk)

Výsledky hokejistov vyvolali všelijaké reakcie. Cynická obluda si pozrela pár tých najbizarnejších a rada by ich autorom spravila radosť týmto obrázkom. Presne takto to totiž bolo, ale médiá o tom mlčia.

Premiér Robert Fico: Vláda chce znížiť DPH na plienky, detskú výživu alebo sunar. Chcú tak pomôcť mladým rodinám. Fico v TA3 povedal, že chce tiež „nejako pomôcť dôchodcom“, zvýšiť minimálnu mzdu a platy vo verejnej správe.

Najčítanejšie

| |
Aktuálne témy: Zimné olympijské hry 2018, Vojna v Sýrii, Anastasia Kuzminová, Donald Trump, Streľba na škole na Floride, Severná Kórea, Prezidentské voľby 2019, Utečenecká kríza, Viktor Orbán