Minúta po minúte

Téma:

Slovenskí hokejisti budú takmer naisto hrať kvalifikáciu na olympiádu 2022 v Číne. Nie je ani isté, či sa Slovensku ujde právo usporiadať jeden z troch turnajov, z ktorých vzídu tri olympijské miestenky pre ich víťazov. (tasr)

Niektorí členovia Mosta si myslia, že kandidovať za prezidenta by mal Béla Bugár. On v relácii RTVS povedal, že sa tomu bráni. Tvrdí, že na kandidatúru presviedča radšej kolegu v strane, ktorý to zatiaľ odmieta.

OĽaNO hľadá kandidáta na prezidenta. „Máme v súčasnosti nejakých kandidátov, a keď to bude aktuálne, tak to meno povieme,“ povedala v RTVS Veronika Remišová. Podľa nej by bolo ideálom, ak by sa opozícia zhodla na jednom mene. Či ním môže byť Robert Mistrík, nepovedala.

Poslanci OĽaNO budú mať pri Kotlebovom návrhu na sprísnenie potratov voľnú ruku. „Pri takomto type zákonov nebudeme nútiť poslancov, ako hlasovať,“ vysvetlila Veronika Remišová v RTVS postoj hnutia k zákonom, ktoré sa týkajú eticko-morálnej roviny.

Maroš Šefčovič si myslí, že Miroslav Lajčák  by bol lepším prezidentským kandidátom ako on. Ako ministra ho totiž ľudia na Slovensku viac poznajú, vysvetlil eurokomisár v diskusnej relácii TA3. Šefčovič zároveň svoju kandidatúru odmietol.

Strelec zabil v texaskej škole 10 ľudí, rovnaký počet utrpel zranenia. Väčšina obetí útoku v Santa Fe sú študenti. Polícia zadržala dvoch študentov vrátane 17-ročného útočníka. V areáli školy tiež našli výbušniny. (abc)

Vláda pod mojím vedením bude pokračovať v jasnom proeurópskom kurze, povedal premiér Pellegrini na Globsecu. Sľúbil, že Slovensko bude míňať finančné prostriedky na to najmodernejšie vyzbrojenie efektívne a transparentne. Podporil tiež Macronov plán na reformu EÚ.

Cyklista Peter Sagan skončil v štvrtkovej piatej etape pretekov Okolo Kalifornie tretí. V záverečnom špurte nestačil na víťazného Fernanda Gaviriu z Kolumbie (Quick-Step Floors) a Austrálčana Caleba Ewana (Mitchelton-Scott) na druhom mieste. Domáci Američan Tejay van Garderen vo farbách BMC sa udržal ne čele priebežného poradia. (tasr)

Záchrana hradov stagnuje pre nečinnosť ministerstva kultúry, ktoré stále nespracovalo dotačné zmluvy. „Je tu polovica mája a z ministerstva nebola odoslaná ani jedna podpísaná zmluva,“ píše v liste združenie Zachráňme hrady, ktoré nečinnosť považuje za diametrálne odlišnú od vyhlásení ministerky Laššákovej o intenzívnej podpore záchrany ruín z apríla.

V Hornom Hričove v okrese Žilina sa zrazila sanitka s autom, zranilo sa 6 ľudí. Na mieste zasahujú záchranári, smeruje tam aj vrtuľník. (tasr)

Najčítanejšie

| |
Aktuálne témy: Kráľovská svadba, Andrej Kiska, MS v hokeji, Vražda Jána Kuciaka, Prezidentské voľby 2019, Kotleba, Donald Trump, Otrava Skripaľa, Severná Kórea