Minúta po minúte

Téma:

Týždňový newsfilter: 1. Fico všetkými silami bojuje aj o svoju vlastnú budúcnosť. 2. Cirkev po tlaku spočítala prípady sexuálneho zneužívania. 3. Imreczemu stačili na koniec čínske rifle.

Stalo sa pred 5 rokmi: Vláda s pompou v podobe Evy Mázikovej spustila bločkovú lotériu. Odvtedy sme nepočuli o lotérii a, našťastie, ani o Eve. Tento vtip to každopádne celé zhrnul. Cynická obluda.

Arsenal porazil doma Everton 2:0 v poslednom zápase 6. kola Premier League. Dosiahol tak štvrtú výhru v rade a v tabuľke sa posunul na šiestu priečku. (bbc)

Čelo tabuľky Premier League po 6. kole

Kremeľská strana Jednotné Rusko utrpela ďalšiu porážku v gubernátorských voľbách. Jej kandidát prehral v druhom kole volieb v Chabarovskom kraji na Ďalekom východe s kandidátom nacionalistov pomerom hlasov 30:70. (čtk)

Loď Aquarius vzala pri líbyjských brehoch na palubu ďalších 47 migrantov k jedenástim, ktorých zachránila už vo štvrtok. Plavidlo prevádzkuje skupina SOS Méditerranée s Lekármi bez hraníc. Späť do Líbye posádka utečencov vrátiť odmieta, ale prístav na vylodenie stále nenašla. (dpa)

Nehoda trajektu na Viktóriinom jazere v Tanzánii si podľa aktualizovanej bilancie vyžiadala už 136 obetí. Úrady sa však obávajú, že počet mŕtvych sa môže výrazne zvýšiť, pretože na lodi bolo viac než 400 ľudí. Zatiaľ sú správy len o stovke zachránených. (bbc)

Najčítanejšie

| |

Blogy

|