Minúta po minúte

Téma:

Real Madrid porazil Espanyol Barcelona 1:0 a v španielskej La Lige sa posunul na čelo tabuľky. V nedeľu ho môže predbehnúť FC Barcelona, ktorá je druhá a má k dobru zápas proti Girone. Jediný gól stretnutia strelil v 41. minúte Asensio.

Čelo tabuľky La Ligy

Milan Škriniar odohral za Inter Miláno celý zápas pri výhre 1:0 na ihrisku Sampdorie. Víťazný gól padol v 94. minúte. Inter je po piatich kolách na 7. priečke talianskej Serie A, na prvý Juventus, ktorý má k dobru zajtrajší zápas, stráca päť bodov.

Výsledky domácej futbalovej Fortuna ligy: Všetkých päť sobotných zápasov vyhrali domáce tímy. Slovan porazil Sereď 2:1, Žilina vyhrala nad Senicou 5:0. Uspeli aj Trenčín, Nitra a Ružomberok.

Aktuálna tabuľka. Zdroj: fortunaliga.sk

Mladý slovenský futbalista Dávid Hancko odohral prvé minúty v talianskej Serii A. Za Fiorentinu nastúpil na druhý polčas a pomohol jej k domácej výhre 3:0 nad Spalom. Hancko prišiel do Talianska v lete zo Žiliny ako najdrahší obranca z našej súťaže. (tasr)

Na východe medzi Turňou nad Bodvou a Drienovcom sa zrazil autobus s osobným autom. 19-ročný vodič auta nehodu neprežil, ďalšie dve osoby previezli do nemocnice. (tasr)

Stanislav Lobotka odohral celý zápas 5. kola španielskej La Ligy. Jeho tím Celta Vigo doma remizoval s Realom Valladolid 3:3, o plný bodový zisk prišiel v 94. minúte. Večer hrajú svoje zápasy aj oba madridské kluby – Real a Atletico.

Martin Kližan sa vo finále turnaja v Petrohrade stretne s Rakúšanom Dominicom Thiemom. Druhý nasadený tenista si v semifinále poradil so Španielom Bautistom Agutom 6:4 a 6:3. Kližan má s Thiemom pozitívnu bilanciu 3:1. Finále je na programe v nedeľu o 15:30.

Pápež počas návštevy Litvy povedal, že krajina by svoju bolestnú minulosť spojenú so sovietskou a nacistickou okupáciou mala využiť ako podnet na podporu tolerancie v Európe. Hlava rímskokatolíckej cirkvi strávi v Pobaltí štyri dni. (čtk)

Slovenský reprezentant Ondrej Duda pomohol gólom k výhre Herthy Berlín 4:2 nad Mönchengladbachom. V 73. minúte strelil štvrtý gól svojho tímu, odohral 87 minút a inkasoval aj žltú kartu. (tasr)

V Škandinávii zrušili vážne výstrahy pred silnou búrkou Knud, ktorá vyčíňala v južných častiach regiónu a spôsobila výpadky energie či rušenie železničných spojov a trajektovej prepravy. Neboli hlásené žiadne vážne zranenia. (dpa)

Rusko sa zrejme nezapojí do amerického projektu budovania vesmírnej stanice obiehajúcej okolo Mesiaca, hoci sa na tom vlani s Američanmi dohodlo. Vyhlásil to šéf ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos. Rusko podľa neho vytvorí vlastnú stanicu, prípadne sa dohodne so štátmi zo zoskupenia BRICS. (čtk)

V útrobách trajektu, ktorý sa vo štvrtok prevrátil v Tanzánii, našli živého človeka. Ide o lodného inžiniera, objavili ho v blízkosti motora prevráteného plavidla. (ap)

Nehoda trajektu na Viktóriinom jazere v Tanzánii si podľa aktualizovanej bilancie vyžiadala už 136 obetí. Úrady sa však obávajú, že počet mŕtvych sa môže výrazne zvýšiť, pretože na lodi bolo viac než 400 ľudí. Zatiaľ sú správy len o stovke zachránených. (bbc)