Minúta po minúte

Téma:

Donald Trump a mexický prezident Enrique Peňa Nieto sa zídu 31. januára. Vo včerajšom telefonáte vyjadrili dôveru v to, že nový dialóg povedie k dobrým výsledkom pre obe krajiny. (čtk)

Z dlhodobého hľadiska inkluzívne reformy vydržia, kým rýchle a špinavé nie. Demokratická korytnačka vyhrá nad diktátorským zajacom, píše Sergej Guriev.

Neprístupná nie je len facebooková stránka Andreja Danka, ale aj celej SNS. Predseda parlamentu v poslednom čase čelil náporu pripomienok k jeho povýšeniu do hodnosti kapitána v zálohe.

SSC Neapol zvíťazil na pôde AC Milána 2:1 a poistil si tretiu priečku v talianskej lige. Hostia viedli už v 9. minúte dvojgólovým rozdielom, keď sa presadili Insigne a Callejon. Za domácich znížil ešte v prvom polčase Juraj Kucka, ktorý absolvoval celý duel. Marek Hamšík odohral za Neapol 74 minút.

Najlepším prístupom k svetu, v ktorom žijeme, nie je popieranie, ale uvedomenie si, aký je. Krajiny sveta by mali zistiť, že si globálna ekonomika a technologická revolúcia vyžadujú ich veľkú a neustálu snahu vybaviť pracovníkov schopnosťami, kapitálom a infraštruktúrou, ktoré potrebujú, aby uspeli, píše Fareed Zakaria.

Len z chladu neprechladneme. Prechladneme, keď nás napadne vírus a podarí sa mu rozšíriť do dýchacieho traktu. Mamy aj napriek záverom vedcov stále úzkostlivo kontrolujú, či sa ich deti poriadne oblečú do chladného počasia.

Lodnú dopravu od Bratislavy po Gabčíkovo pozastavili až do odvolania pre nepriaznivé počasie a kryhy. V pondelok zasadne operačný štáb zimnej prevádzky, ktorý rozhodne, ako bude doprava po Dunaji fungovať ďalej. (tasr)

Text, ktorý podpísal policajný prezident, sa pozdáva aj šéfredaktorovi časopisu Zem a Vek. "Policajný prezident SR, gen. Tibor Gašpar a iní v týchto dňoch podpísali text, ktorý v mnohom absolútne rezonuje s tým, o čom už 6 rokov veľmi intenzívne a verejne hovoríme," napísal na Facebooku.

Donald Trump práve zložil prezidentskú prísahu a stal sa novým americkým prezidentom. Slová prísahy opakoval po predsedovi najvyššieho súdu Johnovi Robertsovi. Bibliu, na ktorej mal položenú ruku, držala jeho manželka Melania.

Foto – AP

Mike Pence zložil prísahu a stal sa novým viceprezidentom Spojených štátov amerických. Ak by sa niečo stalo Donaldovi Trumpovi (smrť, rezignácia, impeachment), bude novým prezidentom.

Senegalské jednotky vstúpili na územie susednej Gambie na podporu novozvoleného gambijského prezidenta Adamu Barrowa, doterajší prezident Yahya Jammeh sa totiž napriek porážke v decembrových voľbách stále odmieta vzdať moci. K vojenskej intervencii došlo krátko po tom, ako Barrow v Senegale zložil prezidentskú prísahu.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 71901 z vás dostáva správy e-mailom

Blogy

|