Minúta po minúte

Téma:

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji Roland Garrros. V úvodnom kole zdolala nasadenú devätnástku CoCo Vandewegheovú z USA za 70 minút 6:1, 6:4. Jej ďalšou súperkou bude Kolumbijčanka Mariana Duqueová-Marinová. (tasr)

Macedónsky premiér Zoran Zaev oznámil v parlamente zloženie novej vlády a vládny program. Stalo sa tak takmer šesť mesiacov po parlamentných voľbách, ktoré vyhrala strana bývalého macedónskeho premiéra Nikolu Gruevského, avšak bez zisku vládnej väčšiny. (tasr)

Moldavsko vyhostilo päť ruských diplomatov. Moldavské ministerstvo zahraničných vecí neuviedlo dôvod vyhostenia. (čtk)

Niekoľko stoviek Maďarov protestovalo proti zákonu o financovaní mimovládnych organizácií. Novelu, ktorá vyvolala ostrú kritiku aj v zahraničí, by mal parlament schvaľovať 13. júna. (tasr)

Ukrajinská tajná služba dnes prehľadávala pobočky ruského vyhľadávača Yandex v Odese a Kyjeve. Ukrajinské úrady tvrdia, že spoločnosť nezákonne zhromažďovala informácie o ukrajinských používateľoch, ktoré následne odovzdávala Rusku. (čtk)

Európsky parlament bude diskutovať o situácii médií v Česku. Reaguje tak na snahu o ovplyvnenie médií zo strany Andreja Babiša, ktorú ukazujú uniknuté nahrávky. Babiš to považuje za kampaň voči svojej osobe. (čtk)

Indonézsky ostrov Sulawesi zasiahlo zemetrasenie so silou 6,9 stupňa. Úrady zatiaľ nehlásili škody alebo obete, informovali však, že po zemetrasení nehrozí tsunami. (čtk)

Medzinárodná organizácia pre migráciu žiada sankcie pre štáty EÚ, ktoré sa nepodieľajú na relokácii migrantov. Organizácia obvinila Maďarsko, Poľsko a Rakúsko, že z Talianska neprijali ani jedného migranta, a ČR z toho, že už rok neprijíma nikoho. (tasr)

Ten prekvapivý moment, keď náckovia tvrdia, že demokracia sa mení na totalitu, a výnimočne to myslia ako sťažnosť. Tú prvú bublinu Kotleba naozaj vyslovil. Nová Cynická obluda.

Pred domom Ladislava Bašternáka sú policajti z Pohotovostnej motorizovanej jednotky. Podľa hovorcu bratislavskej polície nie je na danej adrese hlásená žiadna udalosť a ide podľa neho o bežnú hliadkovú činnosť.

Foto N – Mirek Tóda

"Nevieme si predstaviť povolebnú spoluprácu s pánom Kotlebom," povedal v TA3 šéf SaS Richard Sulík.

Štáty G7 sú pripravené zaviesť ďalšie sankcie proti Rusku v reakcii na jeho úlohu v konflikte na Ukrajine. Zhodli sa na tom na samite v Taliansku. Ak však Moskva začne dodržiavať dohody z Minska, štáty G7 sú, naopak, ochotné zvážiť zrušenie sankcií. (dpa, čtk)

Británia znížila stupeň teroristickej hrozby v krajine z najvyššieho „kritického“, vyhláseného po útoku v Manchestri, na „vážny“, teda druhý najvyšší z piatich.

Vo veku 89 rokov zomrel Zbigniew Brzezinski, politológ a bývalý americký bezpečnostný poradca prezidenta Jamese Cartera. Bol poradcom prezidenta Kennedyho, v rokoch 1977 až 1981 pracoval pre prezidenta Cartera. Neskôr pracoval ako hlavný poradca Strediska pre strategické a medzinárodné štúdiá na Georgetownskej univerzite. 

Andrej Kiska povýšil Jozefa Gabčíka do vojenskej hodnosti generálmajora in memoriam. Gabčík bol slovenský vojak, ktorý sa zúčastnil atentátu na ríšskeho protektora Reinharda Heydricha. (prezident.sk)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 88714 z vás dostáva správy e-mailom