Minúta po minúte

Téma:

  • Rybaniča odsúdili na tri roky podmienečne
  • Univerzita v Banskej Bystrici nechce ukázať Dankovu rigoróznu prácu

Utajovanie rigoróznych prác je netradičné, hovoria o prípade Andreja Danka rektor Univerzity Komenského Karol Mičieta a odborník na záverečné práce Dušan Katuščák. „Neviem si predstaviť, čo môže byť predmetom utajenia v takejto práci, ktorá mala byť o verejnej správe,“ povedal Katuščák.

Video: Filip Rybanič a Jozef Rajtár po verdikte súdu, ktorý asistenta poslanca SaS odsúdil na tri roky podmienečne.

Izrael neukončí svoje vojenské operácie v Sýrii, povedal izraelský premiér Netanjahu. Operácie sú namierené na iránske ciele. Rusko v pondelok oznámilo, že Sýrii poskytne pokročilejšie rakety, ktorých dodávku predtým na žiadosť Izraela pozastavilo. (čtk)

Na súde s Filipom Rybaničom už zazneli záverečné reči. Prokurátor navrhol asistentovi poslanca SaS Jozefa Rajtára tri roky podmienečne. Čoskoro zrejme bude vyhlásený rozsudok.

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová prišla na Valné zhromaždenie OSN so svojou trojmesačnou dcérou. V sále bola aj počas jej prejavu. 38-ročná politička sa do práce vrátila šesť týždňov po pôrode, v New Yorku ju sprevádza jej partner Clarke Gayford, ktorý na Twitteri zverejnil akreditáciu ich dcéry. Jeho cestovné náklady hradí manželský pár, nie štát. (bbc)

Pojednávanie v kauze zmeniek, ktoré od Markízy žiada zaplatiť Kočner, v stredu nebude. Dôvodom je podanie námietky zaujatosti žalobcom. Pojednávať sa malo na Okresnom súde Bratislava V. (tasr)

Real Madrid ukázal, ako by mal vyzerať vynovený štadión Santiaga Bernabéua. Prestavba by sa mala začať na budúci rok a skončiť do roku 2022. Kapacita štadióna sa nezmení, cenu rekonštrukcie odhadujú na 525 miliónov.

Poslanci v Čiernom Poli sa schádzajú na chodníku, starosta nezvoláva aspoň raz za tri mesiace zastupiteľstvo tak, ako mu ukladá zákon. Poslanci s ním naposledy rokovali v decembri 2017. Odvtedy im odmieta zverejňovať zápisnice a iné dokumenty, píše v reportáži Andrej Bán.

Čierne Pole. Foto N – Andrej Bán

Hlavné pojednávanie s Ladislavom Bašternákom v kauze neoprávnene vyplatenej vratky DPH v hodnote 2 milióny eur sa začne 7. novembra. Informuje o tom Okresný súd Bratislava 2 na svojej stránke. Vyšetrovanie prípadu začalo až po tom, čo o tom pred dva a pol rokom napísali Denník N a Trend.

Polícii sa po zverejnení identikitu podozrivého muža z kauzy vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej ozvalo viacero ľudí. Povedal to policajný prezident Milan Lučanský. „Ozvalo sa viacero občanov, ktorí spoznali viacero osôb, preverujú sa alibi týchto ľudí, kde pôsobia, čo robili, je to ako každý iný postup pri akejkoľvek inej vražde,“ povedal.

Minimálnu mzdu pre rok 2019 vo výške 520 eur tripartita nepodporila. Odborári aj zamestnávatelia trvajú na svojom, minister práce Ján Richter ide napriek tomu na rokovanie vlády s predloženým návrhom. (tasr)

Nehoda trajektu na Viktóriinom jazere v Tanzánii si podľa aktualizovanej bilancie vyžiadala už 136 obetí. Úrady sa však obávajú, že počet mŕtvych sa môže výrazne zvýšiť, pretože na lodi bolo viac než 400 ľudí. Zatiaľ sú správy len o stovke zachránených. (bbc)

Najčítanejšie

| |

Blogy

|