Minúta po minúte

Téma:

OSN neočakáva prelom na prvých mierových rozhovoroch o Sýrii pod dohľadom OSN za posledných 10 mesiacov. Osobitný vyslanec OSN Staffan de Mistura vyhlásil, že blížiace sa stretnutia v Ženeve vníma ako "začiatok série kôl", ktoré umožnia vyjednávačom "ísť viac do hĺbky podstatných záležitostí, nutných pre politické riešenie". (tasr)

Pontónový most cez Ružín nevybudujú, požiadavke podľa ministerstva obrany nie je možné vyhovieť. Pontónový most cez vodnú nádrž žiadali ako alternatívnu dopravnú trasu počas rekonštrukcie tamojšieho cestného mosta.

Na juhu Nemecka zadržali Rusa podozrivého z finančnej podpory Islamského štátu. 38-ročný muž mal džihádistom pomáhať vlastnými prostriedkami, ako aj výzvami na dary zverejnenými na ruských sociálnych sieťach. (tasr)

Hlavná osobnosť francúzskych centristov François Bayrou podporil prezidentského kandidáta Emmanuela Macrona, ktorého šance na víťazstvo v nadchádzajúcich voľbách sa tak podľa francúzskych médií výrazne zvýšili. Bayrou, ktorý slúžil v pravicových vládach a kandidoval v minulých prezidentských voľbách, verí, že jeho aliancia s centristom Macronom bude na prospech Francúzska. (reuters)

Rusko požiadalo sýrsku vládu, aby zastavila v čase rozhovorov o Sýrii letecké útoky. OSN zvolala rokovania do Ženevy na štvrtok. V Sýrii platí od decembra prímerie, ale netýka sa radikálnych skupín, takže útoky na ne pokračujú. (čtk)

Pri nehodách na železniciach zahynulo vlani celkovo 81 ľudí, medziročne o štyroch menej. V 61 prípadoch išlo o samovraždu. (tasr)

Tu sa slniečkari boja, že ak sa dostane ĽSNS do vlády, bude to koniec občianskych slobôd. Marian Kotleba preto upokojuje situáciu a Cynická obluda si s úľavou vydýchla.

Výstavba plynovodu medzi Gréckom a Bulharskom sa začne roku 2018. Projekt IGB má pomôcť Bulharsku znížiť takmer úplnú závislosť od dodávok plynu z Ruska. (čtk)

Slovenské hotely zaznamenali v roku 2016 rekordný počet hostí, dokopy sa na Slovensku ubytovalo 5,02 milióna zahraničných aj domácich turistov. Približne 2 milióny z nich tvoria zahraniční hostia, najviac ich prišlo z Česka (621 tisíc). (čtk)

USA nemenia pohľad na ukrajinskú krízu, vyhlásil v Bruseli americký viceprezident Mike Pence. Washington podľa neho trvá na suverenite a územnej celistvosti európskych štátov. Pence vyhlásil, že je potrebné, aby Rusko plnilo záväzky vyplývajúce z mierových dohôd z Minska.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 78901 z vás dostáva správy e-mailom

Blogy

|