Denník N

Alexander Avenarius

Prekladateľ, korektor, tlmočník, učiteľ jazykov, správca serverov. Milovník elektronickej literatúry a mobilných prístrojov (čiže digitálny knihomoľ), študent filozofie a filmov, polyglot, grafoman, hobby-recenzent. Tvorca alternatívneho rozloženia slovenskej klávesnice. Môj alternatívny blog je na adrese extempore.avenarius.sk. Svoje knižné, filmové a iné recenzie posielam – vzhľadom na prehlbujúcu sa nefunkčnosť portálov IMDb a Amazon – aj do blogu AveKritik.com.

Najnovšie články autora

The Happy App?

I was gratified by the positive feedback received in a couple of subreddits dedicated to the “don’t break the chain” idea after I presented my habits tracking and “don’t break the chain” tracking Google spreadsheets there early this week. A software developer approached me via a PM, offering to try and covert my spreadsheets into a web app. Another redditor suggested I should expound on my ideas for a future habits-and-chains tracking app in a blog post. So here goes!

Výzva chameleónovi

Petícia, o ktorej sa včera vynorili mediálne správy, je záslužným počinom, no či má šancu naraziť na otvorené uši práve u riaditeľa štátnej televízie, je otázne…

Vážim si Dr. Bukovského alebo Kto má naozaj otvorenú myseľ?

Rozosmutnili ma dva rozsiahle články (prvý, druhý) na N-ku z minulého týždňa, ktorých cieľom očividne bola „demontáž Dr. Bukovského“ (a jeho hostí). A nebol to jediný kopanec, ktorý v daný týždeň utŕžil Dr. Bukovský – tu je ďalší „od susedov“ od prof. Flegra s imidžom „Doca“ Browna zo ságy Návrat do budúcnosti, podľa ktorého sú Dr. Bukovský a Dr. Malec nedoukovia. Z opačnej strany Dr. Bukovský vrátil úder N-ku, čo ma rozosmutnilo takisto. Vážim si ako N-ko, tak Dr. Bukovského: oboje/oboch považujem za veľký prínos pre Slovensko, a je mi ľúto, keď takto seba navzájom „sekajú“. Tým skôr, že Dr. Bukovský bol predsa kedysi v začiatkoch denníka SME (prapôvodcu dnešného N-ka) jeho viacročným prispievateľom. Ako mohlo dôjsť k takémuto rozkolu?

USA a Kanada na ceste k Sovietskemu zväzu

Nad týmto sa už rozum zastavuje… NHL, zredukovaná v tomto lete pri dohrávke prerušenej minulej sezóny do dvoch kanadských miest, včera na dva dni až do soboty odložila zápasy 2. kola play-off preto, lebo v USA práve prebiehajú pouličné protesty (a nepokoje) proti policajnej brutalite.