Denník N

Alexander Avenarius

Prekladateľ, korektor, tlmočník, učiteľ jazykov, správca serverov. Milovník elektronickej literatúry a mobilných prístrojov (čiže digitálny knihomoľ), študent filozofie a filmov, polyglot, grafoman, hobby-recenzent. Tvorca alternatívneho rozloženia slovenskej klávesnice. Môj alternatívny blog je na adrese extempore.avenarius.sk. Svoje knižné, filmové a iné recenzie posielam – vzhľadom na prehlbujúcu sa nefunkčnosť portálov IMDb a Amazon – aj do blogu kritik.avenarius.sk.

Najnovšie články autora

Foto – FiF UK; Szymon Sokół/Wikipédia (CC BY-SA 3.0)
Ešte predtým, než medzi Euroveou a Slovenským národným divadlom povedie (?) nová električková trasa, sa tadiaľ dá nerušene pochodovať. Foto (po dnešnej polnoci) – autor

Čo sa deje o polnoci pred SND?

Zdá sa, že k včerajším témam stravovacích apiek a pochodovania ešte nebolo všetko dopovedané. Kamarátka zareagovala na včerajší blogočlánok, a aj som začal písať odpoveď na Facebooku… lenže ako to už býva, rozkošatil som sa a už nemalo zmysel posielať ju na Facebook. Veľa mojich blogočlánkov vzniká mimovoľne a neplánovane len preto, že ich začnem písať ako facebookový príspevok, no vzhľadom na nečakanú dĺžku ich treba premeniť na blogočlánok.

Mnou preferovaná značka „blutónových“ slúchadiel. Foto – TaoTronics

Aké podcasty počúvam

Zjavila sa anketová otázka, aké počúva kto podcasty, a tak prinášam svoj zoznam odporúčaní. Bez podcastov (do slovenčiny som si toto slovo zo žartu preonačil na strukogramy) v bluetoothových (blutónových?!) slúchadlách si dnes už svoj život – najmä ten pochodový – neviem predstaviť.