Denník N

www.tvojbuddy.sk

Blog N: BUDDY

Odborní psychológovia a pedagógovia v spolupráci s programom BUDDY publikujú príspevky o rôznych situáciách vo vzťahu dospelý - dieťa. Vo svojich textoch vždy poskytujú jednoduché komunikačné riešenia tak, aby bol dospelý pre dieťa dobrým mentorom. Program BUDDY spája deti z detských domovov s vyškolenými dobrovoľníkmi a pomáha im vytvoriť dôverný a dlhotrvajúci vzťah. Dobrovoľník sa učí trpezlivosti a pokore. Deti dostávajú pozornosť, pozitívny vzor a podporu bez predsudkov. BUDDY tak deťom dáva lepšiu šancu na dôstojný život. Spoločnosti zasa prináša príležitosť mať menej detí na ulici, keďže cieľom programu je, aby každé dieťa, ktoré odíde z domova a bolo v programe BUDDY, malo prácu a bývanie. Najdlhší vzťah má 11 rokov. Projekt vznikol v roku 2006.

Najnovšie články autora

Vraví sa, že je na to viac názorov. Nemyslíme si to. Na slabších nemá nikto páchať násilie, tak prečo ho páchať na vlastnej rodine?
Čo majú deti proti škôlke, keď im tam nič zlé nerobia, správajú sa k nim pekne, dajú im jesť a ešte sa s nimi aj celý čas hrajú?
Keď sa rodičia hádajú deti trpia