Magdalena Slezákovámagdalena.slezakova@denikn.czNovinárka českého Deníka N. Zameriava sa najmä na dianie na Ďalekom východe a v bývalej Juhoslávii. V minulosti pôsobila v Lidových novinách a Českom rozhlase.
Cesta k zdraviuRozhovoryVzťahy7. decembra 2020Vyliečená anorektička neexistuje. Najväčší mýtus je, že za chorobu môže jedlo
Severná Kórea25. novembra 2020Zo Severnej Kórey utiekol na juh gymnasta. Prehupol sa cez trojmetrový elektrický plot
HistóriaRozhovorySeverná Kórea21. augusta 2020Príbeh Kimových detí: V Československu našli nový domov aj rodičov, potom bez stopy zmizliVýchodná Európa – a Československo s ňou – dala počas kórejskej vojny nový domov tisíckam sirôt z KĽDR. Na rozdiel od vojnových utečencov z Grécka však príbeh malých Severokórejčanov nemal šťastný koniec.
Koronavírus14. februára 2020Prišli liečiť nakazených koronavírusom. Keď ochoreli aj ony, nechali ich spať na uliciDve zdravotné sestry pricestovali do Wu-chanu – mesta v karanténe – aby pomohli liečiť chorých. Keď sa samy nakazili, zrazu pre ne nebolo miesto.
6. decembra 2019Popové hviezdy nedostali výnimku, musia ísť na vojnu, aj keď štátu ročne prinášajú miliardy
História20. novembra 2019Noc, keď zabíjali v mene národa: obetovaný Vukovar a muky na prasacej farme Ovčara18. novembra 1991 dobyli spojené vojská Juhoslovanskej ľudovej armády a srbských paravojenských oddielov mesto Vukovar. O dva dni neskôr, 20. novembra 1991, zmasakrovali na prasacej farme Ovčara najmenej 260 ľudí, ktorí do poslednej chvíle dúfali v sľúbenú záchranu. Toto je príbeh mesta, ktoré obetovali pre „vyššie ciele“.
28. júna 2019Slovenská lekárka rekonštruuje tváre africkým deťom: Podobné podmienky mali v koncentrákochSo znetvorením tváre sa pacient ťažko vyrovnáva a pre jeho rodinu je to spoločenským prekliatím. Dieťa často skrývajú pred svetom, zatvárajú ho doma, nenechajú ho chodiť do školy, nepúšťajú ho k iným ľuďom, vraví slovenská lekárka.
Rozhovory30. januára 2019Väzeň z čínskeho tábora: Čína klame. V lágroch zabíjajú ľudí, krematórium bolo len tristo metrov ďalekoKeď ma poslali do tábora, vážil som 115 kíl, keď som odchádzal, mal som 60. Ak sú tie lágre taká dobrá vec, prečo do nich nikoho nepustia, aby tú dobrotu všetci videli na vlastné oči? vraví v rozhovore pre český Deník N Omar Bekali, ktorý strávil sedem mesiacov v čínskom „rekvalifikačnom centre“.