Denník N

Blog N: Marek Antal

Moju kariéru som začal vo VSŽ Košice ako programátor. Neskôr som sa stal manažérom na rôznych pozíciách so zodpovednosťou za IT systémy. Mnohé z nich som presadil a fungujú tam úspešne dodnes. Všetky museli mať jasne definovaný cieľ a ekonomickú návratnosť. Som pyšný na tých 14 rokov strávených v košickej huti. Tam som sa naučil všetko, čo dnes viem.

Po tejto skúsenosti som sa rozhodol položiť si tie najväčšie výzvy – vybudovanie nových IT spoločnosti v Košiciach. Najprv to bol košický Ness KDC a neskôr spoločnosť GlobalLogic. Obe tieto misie boli výzvou pretože to bola práca v medzinárodnom prostredí a pre zákazníkov po celom svete. V tomto vysoko konkurenčnom prostredí sa nám podarilo vytvoriť veľa nových pracovných miest a fungujúci model IT Valley, kde som sa stal predsedom dozornej rady.

Počas obdobia viac ako 20 rokov práce v manažérskych pozíciách v medzinárodnom prostredí som veľa cestoval. Mal som možnosť vidieť ako to môže fungovať aj u nás. Naučíl sa veľa o sebe, ale hlavne o tom, že Slovensko má na viac.

Najnovšie články autora